اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

دلیل تورم بالای کنونی اتریوم چیست!؟

اتر که زمانی یک کوین صرفا تورمی بود، به نظر می رسد که در حال بازگشت به ریشه های خود است. اما کارشناسان مطمئن هستند که پس از ادغام به عنوان یک دارایی کاهش تورم شهرت پیدا خواهد کرد. فعالیت شبکه اتریوم به دلیل رکود بازار به طور قابل توجهی کاهش یافته است زیرا بخش های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و NFT ضربه خوردند. قیمت گس هم در امان نبود. در واقع، داده‌های جدید حاکی از آن است که این ارقام به پایین‌ترین حد در چند سال اخیر رسیده‌اند و اکنون نزدیک به سطوح می ۲۰۲۰ هستند.

 

تورم اتریوم در بالاترین سطح از زمان اجرای EIP-1559

با کاهش هزینه های اتریوم به کمتر از ۵ دلار در هر تراکنش، ETH سوزانده شده توسط EIP-1559 به پایین ترین حد خود رسیده است. علاوه بر این، تنها ۱۱ درصد از انتشار ضرب شده از گردش سوخته است.

 

همانطور که محقق اصلی Glassnode اشاره کرده است، این بالاترین تورم ETH از زمان راه‌اندازی EIP-1559 بوده است. اتریوم مکانیک رایت را به عنوان ابزاری برای کمک به انتقال کاربران به شبکه جدید اثبات سهام (PoS) خود از اثبات کار فعلی (PoW) استفاده کرد.

 

به‌روزرسانی EIP-1559 تابستان گذشته معرفی شد و اساساً اتریوم جمع‌آوری‌شده از کارمزدهای مرتبط با تأیید تراکنش‌های شبکه را می‌سوزاند. هدف مکانیسم سوختن کاهش تورم اتریوم بود. با این حال، نرخ بالای انتشار، شبکه را بر آن داشته تا به سمت دیگری برود.

 

از سوی دیگر، انتظار می‌رود ارتقای ادغام (Merge) اتریوم که مدت‌هاست در انتظارش بودیم، با سوزاندن اتریوم، عرضه را با کمک EIP-1559 کاهش دهد. Lucas Outumuro، مدیر تحقیقات IntoTheBlock معتقد است که انتشار خالص اتریوم در محدوده ۰.۵٪ تا ۴.۵٪ بر اساس هزینه های شبکه پس از ادغام محدود می شود.

 

طبق یافته‌های هیئت مدیره بر اساس داده‌های تاریخی، انتشار خالص اتریوم کاهش می‌یابد و با کاهش عرضه در گردش، قیمت‌ها را افزایش می‌دهد. وی افزود که ETH پس از ادغام تورم‌زدایی خواهد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا