قیمت طلا در آستانه افزایش سرسام آور است

اگرچه طلا از ۱۶ می ۲۰۲۳ زیر محدوده ۲ هزار دلار معامله می‌شود، ریک رول، بنیانگذار Rule Investment Media، مطمئن است که اقتصاد در حال مبارزه ایالات متحده باعث افزایش سرسام آور تقاضا برای فلزات گرانبها مانند طلا خواهد شد. در مصاحبه‌ای که در ۱۸ می منتشر شد، رول تاکید کرد که نگرانی مردم در مورد قدرت خرید روش‌های متعارف پس‌انداز همیشه عامل اصلی افزایش قیمت طلا بوده است. طبق قانون، این روند احتمالا ادامه خواهد داشت و او پیش‌بینی می‌کند که تقاضا برای طلا در آینده نزدیک چهار برابر شود.

 

ریک رول افزایش چهار برابری تقاضای طلا را در میان عدم قطعیت اقتصادی جهانی پیش‌بینی کرد

در میان یک اقتصاد متلاطم جهانی، هم فلزات گرانبها و هم ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش قیمت بوده اند. در ۳ می ۲۰۲۳، قیمت هر اونس طلا به طرز وحشتناکی به بالاترین حد خود نزدیک شد و به ۲۰۵۶ دلار در هر اونس رسید. با این حال، ارزش این فلز گرانبها پس از آن ضربه خورده است و در ۱۸ می به ۱۹۵۴ دلار در هر اونس سقوط کرده است. از امروز، ۲۲ می ۲۰۲۳، قیمت هر اونس طلا در ۱۹۷۳ دلار در نوسان است که نشان‌دهنده کاهش ۱.۶ درصدی نسبت به ۳۰ روز گذشته است.

 

در مصاحبه اخیر با ارنست هافمن، مجری کیتکو نیوز، ریک رول، مدیر عامل اسبق هلدینگ اسپرت و بنیانگذار Rule Investment Media، نظرات خود را در مورد افزایش اخیر ارزش طلا به اشتراک گذاشت. طبق صحبت‌هایش، این تازه آغاز راه است. او معتقد است که ترس مردم از از دست دادن قدرت خرید همیشه عامل اصلی افزایش ارزش طلا بوده است.

 

رول به هافمن توضیح داد:

آنچه که همیشه باعث افزایش قیمت طلا می‌شود، بیش از هر چیز دیگری، نگرانی مردم در مورد حفظ قدرت خریدشان در ابزارهای پس‌انداز متعارف است.

 

وی افزود:

چیزی بیش از نرخ‌های بهره‌ای که برای همگام شدن با تورم ناکافی است، پس‌اندازکنندگان را نگران کند.

 

علاوه بر این، رول از مردم خواست تا پتانسیل افزایش قیمت طلا را در نظر بگیرند. وی خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با فلزات گرانبها در حال حاضر کمتر از نیم درصد کل پس‌انداز در طبقات دارایی‌های سرمایه‌گذاری در ایالات متحده را تشکیل می‌دهند، در حالی که میانگین سهم بازار در چهار دهه دو درصد است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا