ارز نیجریه در حال حاضر کمتر از ارزش‌گذاری است

به گفته تحلیلگران بانک آمریکا، پول نیجریه در حال حاضر کمتر از ارزش‌گذاری است و احتمالاً در پایان سال با حدود ۶۸۰ NGN به ازای هر دلار معامله می‌شود. تحلیلگران تاکید می‌کنند که درآمدهای نفتی بالاتر و رژیم واردات آزاد شده احتمالاً شاهد مازاد حساب جاری نیجریه در میان مدت خواهد بود.

 

نایرای شناور

درست کمتر از یک ماه پس از اینکه مقامات پولی نیجریه رژیم نرخ ارز ثابت را کنار گذاشتند، تحلیلگران بانک آمریکا اخیراً استدلال می‌کنند که پول محلی، نایرا، در حال حاضر کمتر از ارزش‌گذاری شده است. با این حال، به گفته تحلیلگران، نایرا که بالای ۷۰۰ NGN به ازای هر دلار آمریکا قرار دارد، احتمالاً سال را در حدود ۶۸۰ NGN به ازای هر دلار آمریکا معامله خواهد کرد.

 

آخرین پیش‌بینی تحلیلگران بانک آمریکا بیش از ۹ ماه پس از آن صورت گرفت که یک اقتصاددان در این موسسه مالی کاهش ۲۰ درصدی ارزش نایرا را پیش‌بینی کرد که به نرخ تبدیل NGN520 به ازای USD1 تبدیل می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا