اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

قانون جدید ماینینگ استخراج رمزارز در قزاقستان

قانون جدید پیشنهادی در پارلمان قزاقستان به ماینرهای مجاز اجازه می‌دهد تا در صورت تصویب، ارز دیجیتال ضرب کنند. این پیش‌نویس برای تنظیم جامع صنعت و کاهش آنچه حامیان آن به عنوان مصرف کنترل نشده برق در این بخش می‌خوانند، طراحی شده است.

 

قانونگذاران در قزاقستان قانون استخراج رمزارز را ارائه می‌کنند و به دنبال مهار استخراج خاکستری (غیرقانونی) هستند

اعضای Mazhilis، مجلس سفلی قزاقستان، لایحه جدیدی را ارائه کرده اند که قوانینی را برای استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور وضع می‌کند. بر اساس مفاد آن، تنها شرکت‌های ثبت شده در مرکز مالی بین‌المللی آستانه (AIFC) یا نهادهای غیر مقیمی که با مراکز داده دارای مجوز قرارداد دارند، مجاز به استخراج ارزهای دیجیتال خواهند بود.

 

قزاقستان به دنبال سرکوب این صنعت توسط چین و هجوم کسب‌وکارهای ماینینگ دچار کسری فزاینده قدرت شده است. AIFC، مرکز مالی این کشور آسیای مرکزی، در کانون تلاش‌های دولت برای نظارت بر بخش رو به رشد کریپتو کشور است. در اوایل سال جاری، صرافی‌های ثبت‌شده در آنجا مجاز به افتتاح حساب در بانک‌های محلی بودند.

 

رسانه خبری کریپتو Forklog در گزارشی در مورد تلاش قانونی اشاره کرد که روش فعلی برای اطلاع رسانی به مقامات در مورد فعالیت‌های ماینینگ داوطلبانه است. این روند با دستوری که توسط وزیر توسعه دیجیتال صادر شده تنظیم می‌شود. Ekaterina Smyshlyaeva، عضو پارلمان، فاش کرد که تنها یک سوم کل شرکت‌های ماینینگ فعال در قزاقستان ثبت نام کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا