گرانترین NFT‌ ها کدام هستند؟ ۲۸ NFT گران تاریخ

توکن‌های غیرمثلی یا NFT‌ها، مبحثی پر حاشیه در دنیای رمز‌ارز‌ ها هستند که در ۲ سال گذشته سرو‌صدای زیادی به‌پا کرده‌اند. فروش این توکن‌ها با قیمت‌های میلیون دلاری چیزی است که بار‌ها تیتر رسانه‌ها شده است. nft‌ های میلیون دلاری که تعدادشان هم کم نیست! NFTهایی که قیمت میلیون دلاریشان به ظاهر ساده آنها نمی‌آید. در این مقاله قصد داریم چند مورد از گرانترین NFT‌ هایی که تاکنون فروش رفته را به شما معرفی کنیم. پس اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مند هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

گران ترین NFT‌ ها در تاریخ

در ادامه لیستی از گرانترین NFT‌ هایی که تاکنون معامله‌ شده‌اند را با تصویر آن‌ها به ترتیب ارائه خواهیم کرد. گران ترین آن‌ها با قیمتی در حدود ۹۱ میلیون دلار به فروش رفته که تصویری از یک توپ سفید است. با ادامه مطلب و لیست NFT‌ها همراه ما باشید.

 

۱. The Merge

هرمند شناخته‌ شده دنیای دیجیتال مورات پاک (PAK) یکی از آثار خود که مرج نام دارد را موفق شد به قیمت ۹۱ میلیون دلار به فروش برساند. این اثر که ظاهری بسیار ساده دارد جایگاه اول گرانترین NFT‌ ها که تا به‌حال به‌فروش رفته را به خود اختصاص داده است. این اثر متشکل از چندین توپ سفید، یا چند شکل کروی تشکیل شده که پس زمینه‌ای مشکی دارد. شاید اگر شما نیز طراح هنری باشید باورتان نشود همچین طرح ساده‌ای ۹۱ میلیون دلار پول ساخته باشد.

مرج، گران‌ترین NFT دنیا

 

۲. Everydays: the First 5000 Days

اثر هنری ذکر شده، مجموعه‌ای از تصاویری است که عکاس و هنرمند مطرح، مایکل وینکلمن که با نام مستعار بیپل (Beeple) نیز شناخته می‌شود، طی ۱۳ سال گرفته بود و به شکل یک اثر NFT آنها را گرد هم جمع‌آوری کرد. این توکن غیرمثلی در جشنواره‌ای به قیمت ۶۹.۳ میلیون دلار توسط سرمایه‌گذاری مطرح به‌نام متاکوان خریداری شد.

شاید با نگاه به این اثر متوجه‌ شویم حداقل از اثر قبلی کمی تامل برانگیز‌تر و هنرمندانه‌تر پرداخته شده است. به هرحال ۶۹ میلیون دلار رقمی است که ذهن هر انسان یا هنرمندی را به خود مشغول می‌کند.

Everydays: the First 5000 Days

 

۳. Clock

رتبه سوم لیست گرانترین NFT‌ ها ساعت یا Clock است، شاید تعجب کنید که چرا یک NFT ساعت شمار رتبه سوم لیست ما را تصاحب کرده است اما باید بدانید که این اثر یک شمارنده معمولی نیست، این شمارنده ساعت توسط بنیانگذار Wikileaks راه‌اندازی شده است و شمارنده روز‎‌هایی است که Julian Assange در زندان لندن گذرانده است.

او به اتهام جاسوسی در این زندان حبس شده است و NFT ساعت به عنوان یک حرکت اجتماعی برای حمایت از او راه‌اندازی شده است. مبلغ جمع‌آوری شده در راستای محکوم کردن حبس Assange استفاده خواهد شد و این طرح به ابتکار ادوارد اسنودن در حمایت از آزادی بیان راه‌اندازی شده است. تصویر زیر مربوط به تجمعاتی برای حمایت از Julian Assange می‌باشد.

گرانترین ان اف تی 1

 

۴. Human one

جایگاه چهارم گران‌ ترین NFT‌ ها نیز اثری از هنرمند معروف بیپل یا همان مایکل وینکلمن است. این اثر به شکل مجسمه‌ای فیزیکی ساخته شد که اطراف آن را صفحه نمایش‌های دیجیتالی تشکیل داده بود. تصویر درون مجسمه یک انسان تنها که سالیان سال در سیارات مختلف در حال سفر است را نشان می‌دهد. پس از استقبال چشم‌گیر این اثر در نمایشگاه‌های مطرح، بیپل آن را به شکل NFT ضرب کرده و با قیمت ۲۸.۹ میلیون دلار به‌فروش رساند. بیپل گفته است که این اثر هنری را در طول زمان ارتقا خواهد داد تا پویا باقی بماند و زمان از ارزش هنری آن نکاهد.

One Human

 

۵. CryptoPunk #5822

مجموعه کریپتو پانک، اگر فعال حوزه بلاکچین و آشنا به دنیای NFT‌ها باشید، حتما نام کریپتو پانک به گوشتان خورده است. کریپتو پانک یک مجموعه اثر هنری که از تصاویر صورت‌های کارتونی است که به صورت پیکسلی طراحی شده است. این مجموعه تا‌کنون با استقبال فراوانی رو‌به‌رو شده و تمامی آثار این مجموعه با قیمت‌های نجومی به فروش رفته است.

یکی از عضو‌های این مجموعه  با شماره ۵۸۲۲ موفق شد به قیمت ۲۳.۷ میلیون دلار به فروش برسد که در نوع خود رکورد محسوب می‌شود. به نظر شما دلیل محبوبیت بیش از حد این تصاویر پیکسلی چیست؟

Crypto Punks

کریپتوپانکس – NFTهای پیکسلی محبوب

 

۶. CryptoPunk #7523

رتبه ششم هم همچنان متعلق به یکی دیگر از عضو‌‌های مجموعه کریپتو پانک است. اثری که تنها تفاوت آن با رتبه قبلی تغییر در رنگ پس زمینه و وجود یک ماسک در صورت این شخصیت پیکسلی است. شماره ۷۵۲۳ از مجموعه کریپتوپانکس، با قیمت ۱۱.۷ میلیون دلار به فروش رفته است. همانطور که گفتیم کریپتوپانک یکی از تاثیرگذار‌ترین پروژه‌های NFT بوده و تمامی آثار این مجموعه قیمتی میلیون دلاری دارند.

CryptoPunk #7523

 

۷. CryptoPunk #4156

رتبه بعدی نیز به کریپتو پانک تعلق دارد، این اثر NFT شاید خاص تر از باقی آثار باشد زیرا به میمون کریپتو پانک اشاره دارد، این اثر NFT با قیمت ۱۰.۳۵ میلیون دلار به فروش رسیده است و مطلب جالب در مورد این اثر این است که ارزش آن در طول یک ماه از ۱.۷ میلیون دلار به ۱۰.۳۵ میلیون دلار رسید.

گرانترین ان اف تی کریپتو پانک 4156

 

۸. CryptoPunk #7804

باز هم یکی از آثار دیگر کریپتو پانک در لیست ما قرار دارد، کریپتو پانک شماره ۷۸۰۴ یک NFT جذاب است که شخصیت درون آن دارای کلاه و عینک آفتابی می‌باشد، شخصیت درون NFT در حال پیپ کشیدن است و دود پیپ را می‌توانید در تصویر مشاهده کنید. این اثر با مبلغ ۷.۵۶ میلیون دلار به فروش رسیده است.

گرانترین ان اف تی 3

 

۹. CryptoPunk #3100

کریپتو پانک شماره ۳۱۰۰ از دیگر گرانترین NFT های بازار است که با قیمت ۷.۵۱ میلیون دلار به فروش رسیده است. خریدار این اثر پس از خرید، این اثر را به قیمت ۹۰.۵ میلیون دلار برای فروش قرار داد که اگر کسی با این مبلغ این NFT را خریداری کند به گران‌قیمت ترین NFT جهان تبدیل خواهد شد.

گرانترین ان اف تی

همچنین پیشنهاد میشود از مقاله آموزش ساخت NFT رایگان در اوپن‌ سی بازدید نمائید.

 

۱۰. Right Click and Save As Guy

به گفته خالق این اثر، این NFT مشابه نقاشی‌های باسکیا است. خالق این اثر Xcopy بوده و بر روی این NFT حالت هایی از نویز و امواج را ترسیم کرده است. این اثر توسط کاربری با نام مستعار Cozomo de medici به قیمت ۷.۰۹ میلیون دلار خریداری شد که گفته میشود خریدار همان سلبریتی معروف یعنی اسنوپ داگ است که با نام مستعار اقدام به خریداری میکند.

گرانترین ان اف تی 5

 

۱۱. Ringers #109

رینگرز ۱۰۹ یک اثر از مجموعه آثار Arts Block است که با قیمت ۶.۹۳ میلیون دلار فروخته شده است، این مجموعه دارای ۹۹,۰۰۰ اثر NFT است که شامل مجموعه‌ای از NFT های سبک تولید و صنعت است که با هنرهای خاص تلفیق شده است.

گرانترین ان اف تی 6

 

۱۲. CryptoPunk #8857

این اثر از آثار کریپتو پانک در دسته زامبی‌ها قرار دارد و زامبی‌ها نیز به اندازه میمون‌ها و آدم فضایی‌ها کمیاب هستند، اطلاعاتی درر مورد خریدار و فروشنده این اثر در دسترس نیست زیرا خرید به صورت ناشناس انجام شده است ولی مبلغ معامله ۶.۶۳ میلیون دلار بوده است.

گرانترین ان اف تی 7

 

۱۳.Beeple’s Crossroad

اثری دیگر از هنرمند مطرح دیجیتال “بیپل” است. تصویری متحرک که از یک مرد چاغ خوابیده با نوشته‌هایی بر روی بدن او به وجود آمده و مردمی که بدون توجه از کنار آن گذر می‌کنند. اگر به شواهد دقت کنید، خواهید فهمید که آن شخص شکست خورده، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا است. این اثرهنری با قیمتی در حدود ۶.۶ میلیون دلار به ‌فروش رفته است.

Cross Road

 

۱۴. All Time High in the City

این NFT از آثار دیگر هنرمند معروف، Xcopy است که در ماه ژانویه ۲۰۲۲ با قیمت ۶.۲ میلیون دلار معامله شده است. این اثر نشان دهنده یک اسکلت با لباس است که یک مرد را با قایق در بستر رود خانه‌ای حمل می‌کند. در پشت این رودخانه چندین کلبه نیز دیده می‌شود و نقاشی دارای رنگ‌های قرمز و سیاه است. Xcopy همیشه به خلق آثار عجیب معروف است و طرفداران خاص خودش را دارد.

گرانترین ان اف تی 8

 

۱۵. FreeRoss

این اثر NFT با قیمت ۶.۱۲ میلیون دلار به فروش رسید و زمان این اتفاق به ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ باز می‌گردد، درآمد فروش این NFT صرف دفاع از حقوق خالق این اثر یعنی Ross Ulbricht شد و همچنین به ایجاد صندوقی با نام Art4Giving نیز کمک کرد، این صندوق در راستای کمک به زندانیان و کاهش درد و رنج خانواده آن‌ها تاسیس شده است.

گرانترین ان اف تی 9

 

۱۶. Ocean Front

این اثر قصد دارد خطرات چالش‌های آب و هوایی را به تصویر بکشد، خانه‌هایی که بر روی سطح اقیانوس قرار دارند و سطح اقیانوس دارای روغن و نفت است که حاصل از بلایای نفتی و استخراج آن‌ها می‌باشد. این اثر نمادین و تاثیر‌گذار به قیمت ۶ میلیون دلار فروخته شد و سود حاصل از فروش این اثر به یک بنیاد مبارزه با گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی اهدا شد.

گرانترین ان اف تی 10

 

۱۷. Ringers #879

این اثر NFT را یک شرکت سرمایه گذاری ارز‌های دیجیتال مستقر در کشور سنگاپور با نام Three Arrows Capital در ماه آگوست سال ۲۰۲۱ خریداری کرد، این دارایی دیجیتال با قیمت ۵.۹ میلیون دلار خریداری شد که قیمت قابل توجهی برای یک اثر از این مجموعه NFT است.

گرانترین ان اف تی 11

 

۱۸. CryptoPunk #5217

از دیگر میمون‌های مجموعه کریپتو پانک است که با کلاه قرمز و گردن‌بند طلایی مشاهده می‌شود، این اثر از مجموعه کریپتوپانک در ماه ژوئیه سال ۲۰۲۲ با مبلغ ۵.۴۴ میلیون دلار معامله شد.

گرانترین ان اف تی 12

 

۱۹. World Wide Web Source Code

WWW در سال ۱۹۹۰ ایجاد شد، WWW مخفف World Wide Web می‌باشد که بر اساس یک منبع اشتراک گذاری اطلاعات ایجاد شده است تا دانشمندان امکان دسترسی به اطلاعات فارغ از موقعیت مکانی خود را داشته باشند. کد منبع این پلتفرم در قالب NFT برای فروش قرار داده شد و قیمت معامله این اثر ۵.۴۳ میلیون دلار بود.

گرانترین ان اف تی 13

 

۲۰. CryptoPunk # 7252

این اثر از مجموعه پانک دارای چشم ها و موهای قرمز است که باعث منحصر به فرد شدن آن شده است، این شخصیت دارای یک گوشواره طلایی است و ریش هم دارد. این اثر در ابتدا با مبلغ ۲.۵ میلیون دلار فروخته شد و پس از آن خریدار با مبلغ ۵.۳۳ میلیون دلار اقدام به فروش این اثر کرد.

گرانترین ان اف تی 14

 

۲۱. A Coin for the Free Man

این نقاشی نیز از هنرمند معروف دنیای NFT یعنی XCopy است، این اثر نشان دهنده یک حالت خاص از چهره می‌باشد و زمینه آن از رنگ های مختلف که حالت رنگین کمانی دارند تشکیل شده است. این اثر به قیمت ۵.۳ میلیون دلار فروخته شده است.

'گرانترین ان اف تی ها 21

 

۲۲. Stay Free

این اثر هنری به عنوان نمادی از آزادی بیان در ایالات متحده ضرب شده است و یک تصویر متنی از هنرمند خود یعنی ادوارد اسنودن را نمایش می‌دهد که در رابطه با دادگاه استیناف ایالات متحده است. این اثر به قیمت ۵.۲۷ میلیون دلار فروخته شد که تمامی این مبلغ به یک سازمان مربوط به مبارزه در جهت آزادی بیان واگذار شد.

'گرانترین ان اف تی ها 22

 

۲۳. CryptoPunk #2338

همانطور که تا الان متوجه شدید کریپتو پانک یکی از پرچمداران بازار NFT ها است که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد، کریپتو پانک شماره ۲۳۳۸ یکی از زامبی‌های مجموعه آثار کریپتو پانک است که در صورت آن رنگ سبز را مشاهده می‌کنید، این اثر با قیمت ۴.۴ میلیون دلار معامله شد.

'گرانترین ان اف تی ها 23

 

۲۴. Jack Dorsey’s first tweet

این اولین توئیتی است که در توئیتر ارسال شد و جک دورسی بنیان‌گذار توئیتر آنرا ارسال کرده است. این اثر توسط سینا استوی در مزایده به مبلغ ۲.۵ میلیون دلار خریداری شد و سپس به مبلغ ۲.۹ میلیون دلار به یک شخص ناشناخته فروخته شد.

'گرانترین ان اف تی ها 24

 

۲۵. Lands on Axie Infinity

بازی Axie Infinity یکی از بازی های جذاب مبتنی بر بلاکچین است که قابلیت‌های مختلفی در آن وجود دارد، در این بازی می‌توانید به ساخت پادشاهی خود اقدام کنید و برای ساخت پادشاهی نیاز است که زمین داشته باشید، می‌توانید در این بازی به معامله زمین‌ها بپردازید، گرانترین زمین مجازی معامله شده مربوط به این بازی ۱.۶ میلیون دلار بوده که مبلغ قابل توجهی است.

'گرانترین ان اف تی ها 25

 

۲۶. CryptoPunk #6965

از دیگر میمون‌های مجموعه Cryptopunk است، این اثر به قیمت ۱.۴۴ میلیون دلار معامله شده است، این میمون منحصر به فرد دارای یک کلاه بر روی سرش است و باید بدانید که میمون‌ها در مجموعه کریپتوپانک نادر هستند به همین دلیل ارزشمند‌تر بوده و از قیمت بالایی برخوردار هستند.

'گرانترین ان اف تی ها 26

 

۲۷. CryptoPunk #2890

کریپتو پانک پرچمدار آثار گران قیمت در دنیای NFT ها است، اثر شماره ۲۸۹۰ کریپتو پانک با قیمت ۱.۰۹ میلیون دلار معامله شده است که مبلغ قابل توجهی است.

'گرانترین ان اف تی ها 27

 

۲۸. Dragon CryptoKitty

آخرین اثری که در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم اثر Dragon CryptoKitty از بازی کریپتوکیتیز است، در این اثر گربه‌ای را مشاهده می‌کنید که NFT آن به قیمت ۱.۰۸ میلیون دلار فروخته شده است، این اثر در پذیرفته شدن NFT ها و موفقیت این حوزه تاثیر زیادی داشتند.

'گرانترین ان اف تی ها 28

 

جمع‌بندی

در این مقاله گرانترین NFT‌ هایی که تا به‌حال به فروش رفته است را معرفی کردیم. همانطور که مشاهده کردید برخی از این آثار واقعا خلاقانه اما برخی دیگر هنوز در شبه به‌سر می‌برند که چرا باید این چنین قیمت بالایی داشته باشند؟ با این حال هیچ چیز از دنیای NFT بعید نیست! این دنیای شگفت انگیز تاکنون فرصت‌های درآمد زایی عجیبی را به هنرمندان دیجیتال فراهم کرده است. اگر شما نیز به این دنیا علاقه دارید می‌توانید شانس خود در تولید و فروش NFT امتحان کنید. شاید یک روز اثر شما نیز در مقاله گران‌ ترین NFT‌ ها وبسایت ما قرار گرفت و به عنوان مطرح ترین NFT در وبسایت Opensea.io معرفی شد.

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا