آخرین تحولات منطقه لاتام

تورم در آرژانتین به بیش از ۱۰۰% می‌رسد، السالوادور اولین مجوز دارایی‌های دیجیتال خود را صادر می‌کند و تحقیقات فساد مرتبط با کریپتو در ونزوئلا همچنان ادامه دارد.

 

آرژانتین ۱۰۴.۳ درصد تورم را در ماه مارس ثبت کرد که بالاترین تورم در لاتام است

موسسه ملی آمار و سرشماری آرژانتین با انتشار اعداد تورم مارس ۲۰۲۳، ۷.۷ درصد افزایش ماهانه را به ثبت رساند. این رقم بالاتر از ۶.۶ درصد ثبت شده در ماه فوریه است که ناشی از افزایش قیمت تحصیلات، غذاها و نوشیدنی‌ها است.

 

با این تعداد، آرژانتین نرخ تورم سالانه ۱۰۴.۳ درصد را ثبت کرده است که بر اساس برآوردهای منطقه‌ای بالاترین سطح تورم در لاتام است. با توجه به اینکه حتی برنامه‌های کنترل قیمت دولتی نیز نتوانسته اند سرعت آن را کند کنند، تحلیلگران نگران تحول این متغیر هستند.

 

سولداد پرز دوهالده، اقتصاددان آرژانتینی، می‌گوید:

آمار تورم در ماه مارس یک خبر وحشتناک منفی است. تورم در آرژانتین بیداد می‌کند و بدون برنامه و بدون لنگر شکستن این روند بسیار دشوار خواهد بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا