بزرگترین کیف‌پول بیت کوین

در طول دهه گذشته، چندین کیف پول بیت کوین به عنوان بزرگترین کیف پول موجود شناخته شده اند. با این حال، از سال ۲۰۲۱، بایننس بزرگترین آدرس بیت کوین را که در حال حاضر دارای ۲۴۸,۵۹۷ بیت کوین است و تقریباً ۶.۶۶ میلیارد دلار ارزش دارد، کنترل کرده است. درست بیش از ۹ سال پیش، بزرگترین کیف پول متعلق به دولت ایالات متحده بود که ۱۴۴,۳۴۲ بیت کوین از شرکت Dread Pirate Roberts (DPR) در جاده ابریشم ضبط کرد.

 

بایننس بزرگترین کیف پول بیت کوین را از مارس ۲۰۲۱ کنترل کرده است

شبکه قابل حسابرسی و شفاف بیت کوین به مردم اجازه می‌دهد تا بزرگترین دارندگان بیت کوین (BTC) را که معمولاً به عنوان فهرست غنی بیت کوین نامیده می‌شود، مشاهده کنند. در حال حاضر، بزرگترین کیف پول بیت کوین توسط بایننس کنترل می‌شود که به عنوان کیف پول سرد بایننس شناخته می شود، که دارای ۲۴۸,۵۹۷ بیت کوین است که ۱.۲۸٪ از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می دهد. این کیف پول برای اولین بار در اکتبر ۲۰۱۸ مشاهده شد و از آن زمان تاکنون ۷۹۰ انتقال ورودی دریافت کرده و ۴۲ انتقال خروجی انجام داده است.

 

تا سال ۲۰۲۱ بود که آدرس کیف پول سرد بایننس به بزرگترین آدرس موجود تبدیل شد. داده‌های آرشیو شده نشان می‌دهد که در ۳ فوریه ۲۰۲۱، Huobi بزرگترین آدرس بیت کوین را که دارای ۱۴۱,۴۵۲ بیت کوین بود کنترل می‌کرد، در حالی که دومین کیف پول بزرگ با ۱۱۰,۰۱۱ بیت کوین متعلق به Bitfinex بود. در آن روز، آدرس کیف پول سرد بایننس چهارمین آدرس کیف پول سرد بزرگ بود که تقریباً ۹۲,۸۸۱ بیت کوین را در خود جای داده بود. تا پایان فوریه ۲۰۲۱، کیف پول سرد Binance به دومین موقعیت بزرگ، درست زیر کیف پول Huobi، ارتقا یافت.

 

در ۱۰ مارس ۲۰۲۱ یا ۸۲۲ روز پیش، کیف پول سرد بایننس به بزرگترین کیف پول BTC موجود تبدیل شد و موجودی آن ۱۴۳,۵۲۸ بیت کوین در آن روز بود. از آن زمان، این کیف پول بزرگترین کیف پول باقی مانده است و در حال حاضر ۲۴۸,۵۹۷ بیت کوین در اختیار دارد. با این حال، در ژوئن ۲۰۲۱، به بالاترین حد خود یعنی حدود ۲۹۹,۴۲۷ BTC رسید. آدرس کیف پول سرد بایننس امسال کمترین فعالیت را داشته است، به استثنای ارسال ۲,۰۰۰ بیت کوین در ۷ ژانویه.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا