پرونده قضایی قریب‌الوقوع DOJ علیه Binance

جان رید استارک، مسئول سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) روز یکشنبه از طریق توییتر گفت که او معتقد است وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) یک کیفرخواست جنایی در رابطه با بایننس تنظیم کرده یا خواهد کرد. استارک که از تجربیات خود در بخش اجرای SEC استفاده می‌کند، در بیانیه اخیر خود به شاخص‌های مختلفی اشاره کرد که اتهامات جنایی احتمالی را نشان می‌دهد.

 

مقام سابق SEC می‌گوید DOJ احتمالاً پس از اقدامات SEC و CFTC، بایننس را جریمه خواهد کرد

به گفته جان رید استارک، رئیس سابق اجرای اینترنت در SEC، وزارت دادگستری یا قبلاً علیه بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، کیفرخواست جنایی تنظیم کرده یا خواهد کرد. نظر استارک پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار از بایننس در ۵ ژوئن ۲۰۲۳ به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار مطرح شد. این مقام سابق SEC تاکید کرد که شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا علیه بایننس، همراه با آخرین شکایت SEC، “بیشتر شبیه اتهامات جنایی است” تا اقدامات نظارتی معمولی.

 

استارک گفت که دعوای CFTC ادعای کمک و مشارکت در نقض قوانین را دارد، در حالی که شکایت SEC ادعا می‌کند که وجوه مشتریان با هم ترکیب شده اند و اتهاماتی مبنی بر دستکاری بازار وجود دارد. او همچنین تاکید کرد که SEC به دنبال راه‌حل‌های شدید از جمله مسدود کردن دارایی‌ها و بازگرداندن وجوه است.

 

این مقام سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار در پستی در توییتر با حدود ۷۰۰ کلمه نوشت:

جستجوی چنین امداد اضطراری معمولاً به این معنی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار معتقد است می‌توانند همین الان قاضی را متقاعد کنند، متهمان مرتکب تقلب شده‌اند و سرمایه‌های سرمایه‌گذاران در خطر هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا