تهدید قریب‌الوقوع خاموشی‌های گسترده

اخیراً رسانه‌ها اسیر احتمال فروپاشی شبکه و پیامدهای اقتصادی ویرانگر آن شده اند. عجیب است که اینترنت مملو از سرفصل‌هایی است که احتمال وقوع چنین فروپاشی را نشان می‌دهد، خواه ناشی از حملات سایبری، حملات فیزیکی به زیرساخت‌ها، خرابی تجهیزات، یا حتی تصور یک پالس الکترومغناطیسی (EMP) که تأثیرگذارترین ارائه‌دهندگان انرژی را ناتوان می‌کند.

 

شبکه‌های برق منسوخ و شکننده که اقتصادهای ایالات متحده و جهان را در معرض خطر قرار می‌دهند

در ماه‌های اخیر، رسانه‌ها به احتمال فروپاشی شبکه توجه کرده‌اند. در ۲۷ ژوئن ۲۰۲۳، مرین مک کنا و مت سایمون، نویسندگان Wired در سرمقاله‌ای توضیح دادند که اگرچه سیستم قدرت ممکن است انعطاف‌پذیری داشته باشد، اما در برابر آسیب‌پذیری‌ها نفوذ‌ناپذیر نیست. این مقاله به مفاهیم امواج گرمای سوزان می‌پردازد و این سؤال را مطرح می‌کند که آیا نیروگاه‌های امروزی می‌توانند در برابر این تقاضاها مقاومت کنند یا خیر. نویسندگان در مورد تأثیرات مخرب طوفان‌ها و زمین‌لرزه‌ها بر زیرساخت‌های شبکه توضیح می‌دهند که منجر به تخریب گسترده می‌شود.

 

در یک تحول قابل توجه، Kgosientsho Ramokgopa، وزیر برق جمهوری آفریقای جنوبی، نگرانی خود را در مورد اثرات مضر اتکای بیش از حد به انرژی خورشیدی ابراز کرد و هشدار داد که به طور بالقوه می‌تواند منجر به فروپاشی شبکه در منطقه او شود.

 

راموکگوپا تأکید کرد:

در سرعت اضافه کردن نسل جدید از PV خورشیدی، مشکلاتی وجود دارد. این پتانسیل فروپاشی شبکه را دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا