همتای صندوق بین‌المللی پول برای دلارزدایی

بنیاد Roscongress، یک اندیشکده روسی، در آخرین گزارش خود با عنوان استعمارزدایی در بازارهای انرژی، بانک توسعه جدید، معروف به بانک بریکس را به عنوان جایگزینی برای صندوق بین‌المللی پول (IMF) معرفی کرده است. اعضای این کشور می‌توانند وام‌هایی را بر اساس قابلیت‌های صادرات انرژی خود تضمین کنند که مشابه دارایی حق برداشت ویژه (SDR) است.

 

Roscongress بانک BRICS را به عنوان جایگزین صندوق بین‌المللی پول پیشنهاد می‌کند

بنیاد Ronscongress، یکی از اندیشکده‌های روسی ماهر، ایده معرفی بانک توسعه جدید، که به عنوان بانک BRICS نیز شناخته می‌شود، به عنوان یک همتای بالقوه برای موسسات مالی سنتی جهان، مانند صندوق بین‌المللی پول (IMF) ارائه کرده است.

 

در آخرین گزارش خود در مورد دلارزدایی از بازارهای انرژی، Roscongress، بانک توسعه جدید را به عنوان یک موسسه اعتباری در میان اعضای بلوک بریکس معرفی می‌کند که بسته به قابلیت‌های صادرات انرژی به وام دسترسی دارد.

 

در این گزارش آمده است:

کشورهای صادرکننده انرژی می‌توانند این منابع مالی را برای پروژه‌های مورد نیاز خود وام بگیرند و به آنها این امکان را می‌دهد تا با وجود عدم تعادل تجاری، تجارت را با پول ملی خود افزایش دهند. بانک توسعه جدید می‌تواند به عنوان بستری برای تضمین چنین وام‌های انرژی عمل کند.

 

علاوه بر این، این وام‌های انرژی، مشابه حق برداشت ویژه صندوق بین‌المللی پول (SDR)، یک دارایی ذخیره بین‌المللی، به دلیل ماهیت چند ارزی‌شان نقدشونده و قابل تبدیل خواهند بود. این گزارش حاکی از آن است که گنجاندن کشورهای بیشتری در بلوک بریکس در آینده، حجم تجارت این ابزارها را افزایش خواهد داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا