اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار قانون‌ گذاری

رئیس بانک مرکزی کانادا باید استفا دهد

کانادایی‌ها با افزایش تورم دست و پنجه نرم می‌کنند و بانک کانادا به دنبال بیش از دو سال تاکتیک‌های تسهیل پولی، نرخ بهره را افزایش می‌دهد. روز یکشنبه، تیف مکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا، درباره کاهش تورم مواد غذایی صحبت کرد. یک روز قبل از اظهارات مکلم در رادیو سی‌بی‌سی، لورن گانتر، روزنامه‌نگار کانادایی، سرمقاله‌ای را منتشر کرد که در آن اصرار داشت رئیس بانک مرکزی کانادا باید استفا دهد.

 

مکلم تاکید می‌کند که افزایش بیشتر نرخ بهره برای مبارزه با تورم نیاز است

روندهای آخر هفته گذشته توییتر نشان داده بود که کانادایی‌ها از افزایش عرضه پول بانک کانادا، تورم داغ و عادات خرج کردن دولت جاستین ترودو ناراحت هستند. تیف مکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا، گفت که مشکلات اقتصادی کانادا ناشی از مشکلات زنجیره تامین و افزایش هزینه‌های نرخ حمل و نقل است. رئیس بانک مرکزی کانادا روز پنجشنبه طی سخنرانی در اتاق بازرگانی هالیفاکس این مسائل را مقصر ماجرا دانست. مکلم همچنین در این رویداد تأکید کرد که تقاضای سوخت توسط کانادایی‌ها افزایش می‌یابد که به دنبال قرنطینه‌های Covid 19 است که تمایل آنها به سفر را افزایش داده است.

 

مکلم خاطرنشان کرد که سطوح تورم بالا از این ایده حمایت می‌کند که بانک مرکزی کانادا باید به افزایش نرخ بهره معیار ادامه دهد. مفهوم واضح این است که افزایش بیشتر نرخ بهره تضمین شده است. به عبارت ساده، کارهای بیشتری باید انجام شود. روز یکشنبه، مکلم در برنامه رادیویی CBC ظاهر شد و گفت که تورم مواد غذایی قرار است کاهش یابد و می‌خواهد به کانادایی‌ها بفهماند که احتمالاً تورم را حداقل از نظر تورم مواد غذایی پایین می‌آورد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا