FSB با شرکت‌های کریپتویی مانند بانک‌ها رفتار می‌کند

هیئت ثبات مالی قصد دارد در چارچوب نظارتی آتی خود، با شرکت‌هایی که خدمات ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند مانند بانک‌ها رفتار کند. بزرگترین ناظر مالی جهان، FSB، قصد دارد در سال ۲۰۲۳ دستورالعمل‌های نظارتی را برای ارزهای دیجیتال ارائه کند.

 

تنظیم کریپتو به عنوان بانک

به گزارش فایننشال تایمز، FSB قصد دارد در ماه‌های آینده جدول زمانی را برای تنظیم‌کننده‌های جهانی تعیین کند. این کار آن‌ها را قادر می‌سازد تا اولین توصیه‌های خود را در مورد مقررات جهانی ارزهای دیجیتال اجرا کنند.

 

این حرکت بخشی از یک فشار شتابان برای تنظیم و محدود کردن فعالیت‌های کریپتویی پس از یک سال فجایع شرکت‌های برجسته است. با این حال، چیزی که اکثر سیاست‌گذاران نمی‌توانند درک کنند این است که رمزارز مقصر نیست، این افرادی هستند که این شرکت‌های وام‌دهنده متمرکز را اداره می‌کنند.

 

دبیر کل FSB، دیتریش دومانسکی، به FT گفت که تنظیم‌کننده به دنبال راهی روشن برای صنعت کریپتو است. وی با رفع ترس از اینکه آنها در شرف سرکوب بخش مالی نوپا هستند، افزود:

بسیاری از فعالان بازار کریپتو استدلال می‌کنند که مقامات با نوآوری دشمنی دارند. می‌توانم بگویم تاکنون، مقامات نسبتاً سازگار بوده‌اند. رویدادهای اخیر این شناخت را تقویت کرده است که پرداختن به خطرات واقعاً فوری است.

 

با این حال، او همچنین گفت که هدف این است ارائه‌دهندگان خدمات کریپتو را مانند بانک‌ها تنظیم کنیم اگر همان خدماتی را ارائه دهند که بانک‌ها ارائه می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا