اخبار بیت‌ کویناخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

اولین وام با پشتوانه بیت کوین گلدمن ساکس

بانک سرمایه گذاری جهانی گلدمن ساکس گزارش می دهد که اولین وام خود را با پشتوانه ارزهای دیجیتال ارائه کرده است. وام نقدی توسط بیت کوین متعلق به وام گیرنده وثیقه شد. سخنگوی گلدمن ساکس توضیح داد که این معامله به دلیل ساختار و مدیریت ریسک ۲۴ ساعته برای بانک سرمایه گذاری جالب است.

 

گلدمن ساکس و وام های با پشتوانه بیت کوین

بلومبرگ روز پنجشنبه گزارش داد، بانک سرمایه گذاری جهانی گلدمن ساکس اولین وام نقدی خود را با پشتوانه بیت کوین (BTC) ارائه کرده است.

سخنگوی بانک به این نشریه توضیح داد:

تسهیلات وام‌دهی تضمین‌شده به وثیقه بیت‌کوین است که متعلق به وام‌گیرنده است. این معامله به دلیل ساختار و مدیریت ریسک ۲۴ ساعته برای گلدمن ساکس جالب بود.

 

گلدمن ساکس به طور فزاینده‌ای نسبت به ارزهای رمزنگاری شده دوستانه بوده است. در ماه مارس، بانک سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، متاورس و دیجیتالی شدن را در صفحه اصلی خود به نمایش گذاشت. این شرکت متاورس را یک فرصت ۸ تریلیون دلاری می داند.

 

بانک سرمایه گذاری جهانی در مارس سال گذشته میز معاملات بیت کوین خود را بازگرداند. در ماه مه، به طور رسمی یک تیم معاملاتی ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و تجارت مشتقات بیت کوین را راه اندازی کرد. در ماه ژوئن، گلدمن ساکس میز معاملات ارزهای دیجیتال خود را گسترش داد تا شامل معاملات آتی اتر (ETH) شود. در ماه مارس سال جاری، این بانک اولین تراکنش رمزنگاری OTC خود را انجام داد.

 

گلدمن ساکس در ژانویه اعلام کرد که قیمت بیت کوین می تواند به ۱۰۰ هزار دلار برسد. تحلیلگر بانک توضیح داد:

بیت کوین ممکن است کاربردهایی فراتر از صرفاً ذخیره ارزش داشته باشد، و افزود که بازارهای دارایی دیجیتال بسیار بزرگتر از بیت کوین هستند.

 

وام های با پشتوانه بیت کوین محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. شرکت نرم‌افزاری Microstrategy که در نزدک قرار دارد، اخیراً یک وام ۲۰۵ میلیون دلاری از بانک Silvergate دریافت کرده است که توسط ذخایر بیت‌کوین این شرکت پشتیبانی می‌شود. Microstrategy از این وام برای خرید بیت کوین اضافی برای خزانه شرکت خود استفاده کرد.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا