Fed به دو افزایش دیگر نرخ بهره اشاره می‌کند

پس از اینکه بانک مرکزی ایالات متحده در هفته گذشته از افزایش نرخ بهره خودداری کرد، سرمایه‌گذاران اکنون دو افزایش دیگر را پیش‌بینی می‌کنند که ممکن است نرخ وجوه فدرال را تا پایان سال به ۵.۶ درصد برساند و ۵۰ واحد از سطح فعلی خود بالاتر رود. ابزار Fedwatch CME در روز سه‌شنبه نشان داد که پیش‌بینی‌های بازار حاکی از افزایش ۲۵ واحدی در جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) است که در ۲۵ و ۲۶ ژوئیه برگزار می‌شود.

 

فدرال رزرو متوقف می‌شود، اما ۲ افزایش نرخ در حال رخ دادن است، ۷۶.۹٪ احتمال افزایش ۲۵bps در ژوئیه

در نتیجه ده افزایش بی‌وقفه نرخ بهره از مارس ۲۰۲۲، فدرال رزرو ایالات متحده تصمیم به توقف در ماه ژوئن گرفت، اما اذعان کرد که افزایش‌های بیشتری در سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی می‌شود. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که تقریباً همه شرکت‌کنندگان در کمیته این احتمال را می‌بینند که برخی افزایش‌های بیشتر نرخ بهره برای امسال مناسب باشد. در حال حاضر، نرخ وجوه فدرال در اوج ۱۶ سال گذشته است و اگرچه در ماه ژوئن افزایشی نداشته است، اما تاثیر ده قبلی در میان فعالان بازار مشهود است.

 

تورم در ایالات متحده برای ۱۱ ماه متوالی کاهش یافته است، اما همچنان در ۴٪ افزایش یافته است، در حالی که نرخ بهره برای وام مسکن ۳۰ ساله بین ۶.۹۹٪ و ۷.۱۴٪ است. میانگین کل کشور برای مدت وام ۳۰ ساله ۷.۰۸ درصد است. این بدان معناست که به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ دلار وام گرفته شده، بدهکاران باید ۶۶۰ تا ۶۸۵ دلار ماهانه سود پرداخت کنند. با نرخ وجوه فدرال در ۵% تا ۵.۲۵%، دو افزایش نرخ اضافی در مجموع ۵۰ واحد احتمالاً نرخ‌های وام را بالاتر می‌برد و اعتبار در ایالات متحده را به میزان قابل توجهی تنگ‌تر می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا