فدرال رزرو نمی‌تواند به طور نامحدود پول چاپ کند

وارن بافت، مدیر عامل برکشایر هاتاوی و یکی از مشهورترین سرمایه‌گذاران در بازار، اظهار داشت که به جز دلار آمریکا، هیچ گزینه مناسبی برای تبدیل شدن به ارز ذخیره جهان نمی‌بیند. با این حال، او در مورد خطراتی که چاپ بیش از حد پول می‌تواند برای تقویت ارز در آینده به همراه داشته باشد، هشدار داد.

 

تنها گزینه معتبر وارن بافت برای ارز ذخیره، دلار آمریکاست

وارن بافت، مدیر عامل برکشایر هاتاوی که به دلیل شهر مبدأ خود به اوراکل اوماها نیز معروف است، نظر خود را در مورد وضعیت دلار به عنوان ارز ذخیره و اینکه چگونه این امر می‌تواند در آینده تغییر کند، ارائه کرد.

 

در طول نشست سالانه برکشایر هاتاوی در سال ۲۰۲۳، از سرمایه‌گذار افسانه‌ای در مورد افکارش در مورد روند دلارزدایی که بازارهای جهانی تجربه می‌کنند، با کشورهایی مانند هند و برزیل که به دنبال کاهش وابستگی به دلار هستند، فرآیندهای چاپ و افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم و رابطه آن با پول فدرال رزرو آمریکا پرسیده شد. در طول نشست سالانه برکشایر هاتاوی در سال ۲۰۲۳، از سرمایه‌گذار افسانه‌ای در مورد افکارش در مورد روند دلارزدایی که بازارهای جهانی تجربه می‌کنند، با کشورهایی مانند هند و برزیل که به دنبال کاهش وابستگی به دلار هستند، فرآیندهای چاپ و افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم و رابطه آن با پول فدرال رزرو آمریکا پرسیده شد. 

 

بافت توضیح داد که به نظر او، دلار در حال حاضر تنها نامزدی است که به عنوان ارز ذخیره جهانی در نظر گرفته می‌شود، اما همچنین نگرانی‌هایی را در مورد اینکه فدرال رزرو ایالات متحده چقدر می‌تواند بدون به خطر انداختن وضعیت این ارز ذخیره چاپ کند، ایجاد کرد.

 

خطرات چاپ نامحدود پول

بافت توضیح داد که هیچ کس بهتر از جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، وضعیت را نمی‌دانست، اما افزود که او مسئول سیاست مالی کشور نیست.

 

Oracle of Omaha در مورد اقدامات ایالات متحده در مورد چاپ هشدار داد و بیان کرد:

هیچ‌کس نمی‌داند که تا چه حد می‌توانید با یک ارز کاغذی پیش از اینکه از کنترل خارج شود، پیش بروید، به‌ویژه اگر ارز ذخیره جهان هستید. شما نمی‌خواهید تلاش کنید و نقطه‌ای را انتخاب کنید که مشکل ساز می‌شود زیرا در این صورت همه چیز تمام شده است.

 

بافت خاطرنشان کرد که وقتی مردم ایمان خود را به ارز از دست می‌دهند، رفتاری کاملاً متفاوت از رفتاری دارند که وقتی مقداری پول در بانک می‌گذارند یا برنامه بازنشستگی دارند که چیزی با قدرت خرید برابر به آنها می‌دهد. این می‌تواند مشکلات دیگری را برای اقتصاد ایجاد کند که بافت اذعان دارد که نمی‌تواند به طور کامل پیش‌بینی کند.

 

او پاسخ خود را با تکرار هشدار خود در مورد چاپ پول به پایان رساند. وی اعلام کرد:

آمریکا جامعه‌ای باورنکردنی ثروتمند است. می دانید، ما همه چیز را برای خودمان آماده کرده ایم، اما این بدان معنا نیست که می‌توانیم به طور نامحدود پول چاپ کنیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا