دعوی سرنوشت‌ساز CFTC با Ooki DAO

در ۹ ژوئن ۲۰۲۳، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در یک شکایت علیه Ooki DAO، یک سازمان غیرمتمرکز مستقل اعلام پیروزی کرد. با توجه به CFTC، حکم قاضی مبنی بر اینکه Ooki DAO یک شخص بر اساس قانون بورس کالا است، یک سابقه قانونی جدید ایجاد می‌کند. این تصمیم می‌تواند بسیار مهم باشد زیرا این اولین حکمی است که وضعیت حقوقی DAO و پاسخگویی آنها را بر اساس قانون مشخص می‌کند.

 

شکایت CFTC می‌تواند وضعیت حقوقی DAOها را در ایالات متحده تعریف کند

بر اساس آمارهای فعلی، ۱۲,۷۴۵ سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) با خزانه‌هایی که بیش از ۲۰ میلیارد دلار دارایی‌های ارز دیجیتال دارند، وجود دارد. از زمان شکست بدنام اولین DAO در سال ۲۰۱۶ که باعث شکافی در جامعه اتریوم شد، DAOها یک موضوع داغ بوده است. با این حال، بسیاری از حامیان، با توجه به ماهیت غیرمتمرکز و مستقل خود و این واقعیت که از شرکت‌کنندگان متعددی در بازار تشکیل شده اند، فرض کرده اند که DAOها از پیامدهای قانونی مصون هستند.

 

با این حال، پیروزی اخیر CFTC در شکایت علیه Ooki DAO می‌تواند آغازی باشد برای این ایده که DAOها از اقدامات قانونی مصون هستند. همه چیز در سپتامبر ۲۰۲۲ شروع شد، زمانی که Ooki DAO توسط CFTC متهم به نقض قانون بورس کالا شد. ظاهراً DAO از اول ژوئن ۲۰۱۹ تا حدود ۲۳ اوت ۲۰۲۱ به عنوان یک تاجر کمیسیون آتی (FCM) فعالیت می‌کرد و همچنین متهم به تسهیل معاملات خرده فروشی کالاهای با مارجین و اهرم غیرقانونی بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا