گسترش آزمایش یوان دیجیتال در چین

بانک مرکزی چین در نظر دارد پوشش آزمایشی ارز یوان دیجیتال خود را در چهار منطقه این کشور گسترش دهد. یکی از نمایندگان ارشد مقام پولی این اقدام را اعلام کرد و در عین حال تأکید کرد که بانک مرکزی در سال جاری تلاش‌های دیجیتالی‌سازی را افزایش داده است.

 

دولت پوشش یوان دیجیتال را افزایش می‌دهد

مقامات چینی قصد دارند حوزه کاربرد یوآن دیجیتال را  گسترش دهند. اینها شنژن در استان گوانگدونگ چین جنوبی، سوژو در شرق استان جیانگ سو، منطقه جدید Xiongan در استان هبی در شمال، و چنگدو در استان سیچوان در جنوب غربی چین هستند.

 

روزنامه انگلیسی زبان گلوبال تایمز به نقل از گزارش پورتال خبری تجاری Cnstock.com نوشت:

دولت پکن امیدوار است به نوآوری ارز دیجیتال شناخته شده چین ادامه دهد.

 

 

این طرح توسط فن ییفی، معاون رئیس بانک خلق چین (PBOC) طی یک مجمع اقتصادی در این هفته اعلام شد. این مقام عالی رتبه تاکید کرد تنظیم کننده سیاست پولی از ابتدای سال جاری به دیجیتالی شدن مالی سرعت بخشیده است. این مرجع توسعه فناوری مالی کشور را تا سال ۲۰۲۵ ترسیم کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا