روبل دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی می‌شود

اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول رئیس بانک مرکزی روسیه، اشاره کرد که راه‌اندازی روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC)، ممکن است در سال ۲۰۲۵ اتفاق بیفتد. دومای دولتی، مجلس سفلی پارلمان روسیه، لایحه تنظیم عملیات روبل دیجیتال را تصویب کرد.

 

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که روبل دیجیتال ممکن است در سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی شود

بر اساس گزارش اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول رئیس این موسسه، بانک مرکزی روسیه انتظار دارد روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) تا سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی شود. اسکوروبوگاتووا همچنین اظهار داشت که انتظار می‌رود در سال جاری پس از تصویب قانون روبل دیجیتال توسط دومای دولتی، مجلس سفلی پارلمان روسیه، آزمایش آزمایشی ارز دیجیتال انجام شود.

 

این مقام توضیح داد که معرفی یک ارز دیجیتال یک فرآیند طولانی برای روسیه خواهد بود. اسکوروبوگاتووا اظهار داشت:

برای ما مهم است که همه چیز ایمن باشد و به خوبی کار کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا