سختی بیت کوین کاهش میابد

در ۲۸ ژوئن ۲۰۲۳، بیت کوین اولین تعدیل سختی نزولی خود را در ۵۶ روز یا از ۴ می با ۳.۲۶ درصد کاهش مشاهده کرد. این اصلاح سختی شبکه را از رکورد ۵۲.۳۵ تریلیون در ۱۴ ژوئن به ۵۰.۶۵ تریلیون کاهش داد.

 

سختی در تعدیل اخیر ۳.۲۶ درصد کاهش می‌یابد

استخراج بیت کوین (BTC) اکنون ۳.۲۶ درصد کمتر از دو هفته گذشته یا از ۱۴ ژوئن چالش برانگیز است. این کاهش ۳.۲۶ درصدی در بلاک ۷۹۶,۳۲۰ در ۲۸ ژوئن اتفاق افتاد و سختی را به سطح فعلی ۵۰.۶۵ تریلیون کاهش داد. مدت کوتاهی پس از افزایش سختی در ۱۴ ژوئن، تعدیل که در ۲۸ ژوئن انجام شد در ابتدا به دلیل افزایش هش و فواصل بلاک سریعتر افزایش یافت.

 

با این وجود، پس از ۱۹ ژوئن ۲۰۲۳، همه اینها به دلیل کاهش نرخ هش و کاهش فواصل بلاک منجر به افت شد. در واقع، از روز پنجشنبه، ۲۹ ژوئن ۲۰۲۳، هش‌ریت کل در دو هفته گذشته دو بار به زیر محدوده ۳۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسید. با میانگین هش ۳۶۰.۹ EH/s در طول این هفته‌ها، هدف‌گذاری مجدد سختی آینده برای ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۳ تنظیم شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا