یوان چین جایگزین دلار آمریکا خواهد شد

رئیس دومین بانک بزرگ روسیه می‌گوید دلایل زیادی وجود دارد که انتظار داشته باشیم یوان چین جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره اصلی جهان شود. وی تاکید کرد که بانک مرکزی روسیه در حال حاضر سرمایه‌گذاری ذخایر خود را به یوان آغاز کرده است و بیش از ۷۰ درصد از مبادلات تجاری روسیه و چین به یوان و روبل تسویه می‌شود.

 

رئیس بانک VTB انتظار دارد یوان چین جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی شود

آندری کوستین، رئیس بانک VTB روسیه، هفته گذشته در یک مجمع تجاری روسیه و چین در شانگهای گفت که یوان چین در ۱۰ سال آینده جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره و تسویه‌حساب جهانی خواهد شد.

 

به نقل از اسپوتنیک، وی گفت:

چین اکنون دومین اقتصاد بزرگ جهان است و به زودی اولین اقتصاد جهان خواهد شد.

 

این مجری افزود:

دلایل زیادی وجود دارد که انتظار داشته باشیم تا اوایل دهه آینده یوان چین جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز اصلی ذخیره و تسویه‌حساب جهان شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا