بحث CBDC داغ می‌شود

در طول تعطیلات آخر هفته، بحث در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDCها در رسانه‌های اجتماعی مطرح شد زیرا بسیاری از مردم معتقدند این ایده منجر به افزایش نظارت مالی و یک سیستم پولی تمامیت خواه خواهد شد. در مصاحبه اخیر، Lynette Zang، تحلیلگر ارشد بازار در ITM Trading، هشدار داد که CBDCها جهان را به یک اقتصاد نظارتی کامل می‌برند که می‌تواند مستقیماً توسط بانک مرکزی کنترل شود.

 

متقاعد کردن شما برای حمایت از یک CBDC کنترل شده آغاز شده است

در هفته گذشته، بحث‌ها در مورد CBDC‌ها در رسانه‌های اجتماعی افزایش یافته است و نظرات نشان می‌دهد که مردم به شدت در مورد دارایی‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی تردید دارند. مخالفت‌هایی از سوی اینفلوئنسرها و سیاستمداران مشهور در سراسر جهان صورت گرفته است. تولسی گابارد، عضو سابق کنگره و نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده اخیراً از این ایده در ایالات متحده انتقاد کرد.

 

گابارد گفت:

دولت بایدن قصد دارد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را برای ایجاد جامعه‌ای بدون پول نقد پیاده‌سازی کند و به آن‌ها اجازه دهد هر چیزی را که ما می‌خریم، کنترل و ردیابی کنند. سیستم فدنو دولت به عنوان اولین گام برای رسیدن به رویای یک جامعه بدون پول نقد مورد نیاز است. این باید در ابتدای راه متوقف شود، وگرنه خیلی دیر خواهد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا