استاندارد توکن BRC20 شبکه بیت کوین

از ۳ می ۲۰۲۳، بلاکچین بیت کوین شاهد ۳.۳۵ میلیون Ordinal بوده است و یک استاندارد توکن آزمایشی جدید به نام Bitcoin Request for Comment یا BRC20 در هفته گذشته توجه قابل توجهی را به خود جلب کرده است. این توسعه جدید با ۱۰,۴۸۷ توکن BRC20 که با استفاده از Ordinals ساخته شده است و ارزش بازار فزاینده‌ای بیش از ۹۵ میلیون دلار دارد و در دنیای کریپتو سر و صدا کرده است.

 

پروتکل Ordinals شاهد ۳ میلیون توکن است در حالی که توکن‌های BRC20 ممپول بیت کوین را به سمت Overdrive سوق می‌دهد

پس از معرفی استاندارد توکن BRC20 توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام Domo در ماه مارس، جامعه بیت کوین پر از مکالمه‌های پیرامون آن است. توکن‌های BRC20 از پروتکل Ordinals بهره می‌برند و سازندگان را قادر می‌سازند تا دارایی‌های ارزهای دیجیتال قابل تعویض را به راحتی بر روی زنجیره‌ مینت کنند. برای ایجاد یک توکن BRC20، افراد باید یک شی داده JSON حاوی اطلاعات توکن حیاتی را رمزگذاری کنند. مانند قرارداد توکن ERC20 در اتریوم، این داده‌ها شامل جزئیات اساسی مانند نام، نماد و کل عرضه توکن است.

 

انتشار چشمگیر بیش از ۱۰,۵۰۰ توکن BRC20، در کنار افزایش تعداد Ordinalها که از ۳ میلیون فراتر رفت، منجر به انباشت بیش از ۲۰۰,۰۰۰ تراکنش تایید نشده در ممپول بیت کوین شده است. فهرست جامعی از این ۱۰K+ سکه BRC20 را می‌توانید در ordspace.org بیابید که ارزش هر توکن را به دلار آمریکا نشان می‌دهد. اقتصاد توکن BRC20 در حال حاضر با قیمت قابل توجه ۹۵ میلیون دلار، شاهد افزایش سرسام آور توکن‌ها با سودهای چهار رقمی بوده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا