اکوسیستم نام‌های Sats بیت کوین شکوفا می‌شود

در ۲۶ ژوئن ۲۰۲۳، تعداد Ordinal مبتنی بر بیت کوین از ۱۴ میلیون فراتر رفت، تنها شش روز پس از فراتر از ۱۳ میلیون. فعالیت Ordinalها از آن زمان به بعد افزایش یافته است. علاوه بر متن، توکن‌های غیرمثلی (NFT) و توکن‌های مثلی BRC20، فناوری Ordinal استاندارد نام‌گذاری جدیدی به نام Sats Names را ایجاد کرده است که بر روی بلاکچین بیت کوین ساخته شده است.

 

نام‌های Sats بیت کوین ظهور می‌کنند

طبق آمار، در ژوئن ۲۰۲۳، کتیبه‌های Ordinal از مرز ۱۴ میلیون فراتر رفت. از اول ژوئیه ۲۰۲۳، اکنون بیش از ۱۴.۴۱ میلیون کتیبه وجود دارد. تاکنون، این روند ۱,۷۹۹.۶۵ بیت کوین اضافی، معادل تقریباً ۵۴ میلیون دلار کارمزد مربوط به کتیبه را برای استخراج‌کنندگان بیت کوین فراهم کرده است.

 

اکثریت قریب به اتفاق (۸۶٪) از این کتیبه‌ها متن ساده هستند، در حالی که کتیبه‌های باقی مانده انواع فایل‌های مختلف مانند JPG و PNG هستند. علاوه بر این، نوشته‌های Ordinal ظهور شکل جدیدی از توکن‌های مبتنی بر بیت کوین را تحت استاندارد BRC20 تسریع کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا