اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار قانون‌ گذاری

نبرد برای ذخیره ۲ میلیارد دلاری طلای ونزوئلا

دیوان عالی دادگستری در انگلیس تصمیم گرفته است که طلای ونزوئلا که در خزانه های بانک انگلیس ذخیره می شود باید توسط مقامات بانک مرکزی ونزوئلا که توسط رهبر مخالفان خوان گوایدو تعیین شده است، مدیریت شود. مدیریت این انبار طلا که شامل ۳۱ تن از این فلز گرانبها است، از سال ۲۰۱۹ که گوایدو از بانک انگلیس خواست این دارایی ها را مسدود کند تا از فروش احتمالی جلوگیری کند، مورد مناقشه است.

 

حکم دادگاه عالی لندن به نفع خوان گوایدو، رهبر مخالفان

به نظر می رسد حماسه طلای ونزوئلا که در خزانه های بانک انگلستان ذخیره شده است به پایان خود نزدیک شده است. دادگاه عالی لندن تشخیص داده است که مدیریت ۳۱ تن طلا مربوط به خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون است که در سال ۲۰۱۹ یک دولت جایگزین را در این کشور پیشنهاد کرد.

 

بر اساس این حکم، به دلیل شناختی که دولت انگلیس از گوایدو به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا دارد، احکام دادگاه عالی این کشور که حق گوایدو در مدیریت این طلا را نادیده می گرفت، نادیده گرفته شد.

 

قاضی اظهار داشت:

من به این نتیجه رسیده ام که هیئت گوایدو موفق می شود و احکام دادگاه عالی ونزوئلا قابل شناسایی نیستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا