بانک مرکزی ژاپن بازارها را شوکه کرد

ین ژاپن در روز سه‌شنبه ۳.۴۲ درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافت زیرا بانک مرکزی ژاپن با تصمیم‌گیری برای افزایش نرخ بهره معیار از ۰.۲۵ به ۰.۵ درصد جهان را شگفت زده کرد. بانک مرکزی ژاپن یکی از تنها بانک‌هایی در سراسر جهان بود که از افزایش نرخ‌های بهره خودداری کرد، زیرا سیاست‌گذاران از سال ۲۰۱۶ نرخ بازده اوراق قرضه دولتی را نزدیک به صفر نگه داشته‌اند.

 

بانک مرکزی ژاپن برای اولین بار در ۶ سال گذشته نرخ بهره را افزایش داد

در دو ماه گذشته، بحث‌های زیادی پیرامون هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BOJ) وجود داشته است، زیرا به زودی جانشینی جایگزین رئیس بانک مرکزی ژاپن خواهد شد. با این حال، کورودا در ۲۰ دسامبر بازارهای جهانی را شوکه کرد، زمانی که او توضیح داد که BOJ اجازه می‌دهد بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله ژاپن به ۰.۵٪ از سقف قبلی ۰.۲۵٪ افزایش یابد.

 

این حرکت به دنبال مکانیسم کنترل منحنی بازدهی است که بانک مرکزی ژاپن در سپتامبر ۲۰۱۶ معرفی کرد. BOJ روز سه‌شنبه توضیح داد که هدف این تغییر بهبود عملکرد بازار و تشویق تشکیل نرم‌تر کل منحنی بازده، در حالی که شرایط مالی مناسب را حفظ می‌کند است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا