شکست بانکی سال ۲۰۲۳ یک بحران کوچک است

چهار روز پیش، جیمی دیمون، مدیر عامل جی‌پی مورگان چیس، با اکونومیست مصاحبه کرد و درباره فاجعه بانکی اخیر ایالات متحده که در مارس گذشته رخ داد، صحبت کرد. در آن زمان، مردم شاهد دومین، سومین و چهارمین ورشکستگی بزرگ بانک‌ها در تاریخ ایالات متحده بودند. دیمون اظهار داشت که بیشتر بحران مالی سال ۲۰۲۳ به پایان رسیده است. او شدت آن را کم اهمیت جلوه داد و آن را یک بحران کوچک نامید و گفت که هیچ چیز شبیه سال ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۹ نیست.

 

دیمون گفت فکر می‌کنم احتمال افزایش نرخ‌ها از اینجا بیشتر از آن چیزی است که دیگران فکر می‌کنند

جیمی دیمون، مدیر ارشد اجرایی JPMorgan Chase، بینش خود را در مورد موضوعات بی‌شماری از جمله آشفتگی بانکی ایالات متحده در مارس ۲۰۲۳، افزایش نرخ‌های بهره، نوسان پس‌انداز مصرف‌کننده و تشدید درگیری در اوکراین به اشتراک گذاشت. اکونومیست درباره دیدگاه دیمون در مورد اینکه آیا واقعاً بحران بانکی ۲۰۲۳ پشت سر ما مانده است یا خیر، سؤال کرد و او پاسخ داد همینطور است.

 

دیمون فاجعه بانکی را قاطعانه به عنوان یک بحران کوچک نامید و اصرار داشت که در مقایسه با رویدادهای فاجعه بار ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۹ که سیستم تحت فشار اهرم بیش از حد در حال خم شدن بود، کمرنگ شده است. این بار اهرم زیادی وجود نداشت، سرمایه زیادی وجود دارد، ما بار گذشته یک تریلیون دلار مشکل وام مسکن داشتیم. با توجه به حادثه اخیر، رئیس جی‌پی مورگان تاکید کرد که برخی بانک‌ها از قرار گرفتن در معرض نرخ بهره رنج می‌برند و شاهد سپرده‌های بیمه‌نشده‌ای بودند که مانند دسته‌ای از پرندگان بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا