پزوی آرژانتین سقوط می‌کند

پزو آرژانتین در برابر دلار آمریکا سقوط کرد، ونزوئلا و روسیه توافق کردند که یک جایگزین SWIFT مشترک ایجاد کنند و استخراج بیت کوین همچنان در ونزوئلا متوقف شده است.

 

کاهش ۱۰ درصدی پزوی آرژانتین در برابر دلار

پزوی آرژانتین در هفته گذشته بیش از ۱۰ درصد در برابر دلار آمریکا از دست داده است و از کمتر از ۴۰۰ پزو در هر دلار شد و در نرخ مبادله غیررسمی آبی به بیش از ۴۴۰ در ۲۱ آپریل رسید. علت این افزایش ناگهانی مربوط به ضعف محسوس دولت آرژانتین که قادر به کنترل افزایش تورم نیست، تورمی که در ماه مارس به سطوح بین سالانه بیش از ۱۰۰ درصد رسیده است که بالاترین میزان در کل لاتام است.

 

این کشور در حال حاضر ۲ میلیارد دلار ذخایر ارز خارجی خود را در اختیار دارد که در مقایسه با ذخایر برزیل، اقتصادی که ۵ برابر آرژانتین است که تقریباً ۳۵۰ میلیارد دلار ارز خارجی دارد، رقم پایینی است. این امر باعث شده است که آرژانتینی‌ها دلار بخرند تا از کاهش ارزش پزو به آن پناه ببرند و تحلیلگران پیش‌بینی کردند که قیمت آن در اواخر امسال به بیش از ۵۰۰ پزو در هر دلار برسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا