اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

حجم انتشار گازهای گلخانه‌ای بیت کوین

بر اساس گزارش اخیر منتشر شده توسط Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF)، استخراج بیت کوین در سراسر جهان حدود ۰.۱۰ درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) جهانی یا ۴۸.۳۵ میلیون تن دی اکسید کربن در سال را تشکیل می‌دهد. علاوه بر این، گزارش CCAF به جزئیاتی می‌پردازد که ردپای زیست‌محیطی بیت کوین ظریف‌تر و پیچیده‌تر است و به دلیل مسائل پیچیده، نیاز به داده‌های مستقل را تأکید می‌کند.

 

شبکه بیت کوین ۴۸.۳۵ میلیون تن CO2 در سال تولید میکند

روز سه‌شنبه، Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF) گزارش جدیدی به نام A deep dive into Bitcoin’s environmental impact منتشر کرد که توسط رهبر پروژه Alexander Neumueller نوشته شده بود. این گزارش نشان می‌دهد که چگونه محبوبیت روزافزون بیت کوین، مسائل زیست‌محیطی مرتبط با تولید بیت کوین را مورد توجه قرار داده است.

 

مطالعه CCAF ادعا می‌کند که شبکه بیت کوین سالانه ۴۸.۳۵ میلیون تن دی اکسید کربن تولید می‌کند. این متریک تقریباً برابر با ۰.۱۰ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای در جهان است و Neumueller می‌گوید که حدود ۱۴.۱٪ کمتر از انتشار گازهای گلخانه‌‎ای برآورد شده در سال ۲۰۲۱ است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا