هک ۶.۹ میلیون دلاری از Lodestar Finance

بر اساس توییتی که در حساب توییتر این پروژه در روز شنبه منتشر شد، پلتفرم وام‌دهی مبتنی بر آربیتروم Lodestar Finance در ۱۰ دسامبر ۲۰۲۲ مورد حمله هکرها قرار گرفت. انجمن گزارش می‌دهد که Lodestar تقریباً ۶.۹ میلیون دلار از این آسیب پذیری از دست داده است.

 

Lodestar Finance مبلغ ۶.۹ میلیون دلار در یک اکسپلویت از دست داد

یکی دیگر از پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (defi)، Lodestar Finance به مبلغ ۶.۹ میلیون دلار در یک سوءاستفاده هک شد که تعدادی از گزارش‌ها جزئیات آن را شرح می‌دهند.

 

حساب کاربری رسمی Lodestar در توییتر گفت:

پروتکل مورد سوء استفاده قرار گرفت و سپرده‌ها تخلیه شد. ما همه نرخ‌های بهره را روی ۰ تنظیم کرده‌ایم تا در حالی که گزینه‌های بازیابی را بررسی می‌کنیم، موجودی عرضه و استقراض تغییر نکند.

 

Lodestar می‌گوید هکر نرخ مبادله قرارداد plvGLP را دستکاری کرد و سپس وثیقه plvGLP را به Lodestar ارائه کرد و تمام نقدینگی موجود را قرض گرفت. این به هکر این امکان را می‌داد تا آنچه را که بود، به دست آورد.

 

این تیم روز شنبه خاطرنشان کرد:

مکانیسم نسبت وثیقه‌ای مانع از آن شد که plvGLP را به طور کامل نقد کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا