مقررات سختگیرانه تایلند پس از سقوط FTX

فروپاشی FTX باعث شد تا یک ناظر مالی دیگر وارد عمل شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) در تلاش برای محافظت از سرمایه‌گذاران، در حال آماده شدن برای اعمال مقررات سخت‌گیرانه‌تر بر دارایی‌های دیجیتال مشابه با بازار جهانی است. این آژانس در حال حاضر در حال بهبود مدیریت دارایی‌های دیجیتال است و انتظار می‌رود این تغییرات بازتاب نظارت تنظیم کننده‌های بین المللی باشد.

 

SEC تایلند هشدار می‌دهد: مقررات سختگیرانه کریپتو پس از سقوط FTX در راه است

به گزارش بانکوک پست، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که تنظیم کننده‌ها باید نقش بیشتری در تقویت مکانیسم‌های حمایت از سرمایه‌گذاران ایفا کنند.

 

تنظیم کننده یک کمیته کاری متشکل از سازمان‌های دولتی مرتبط و نمایندگان بخش خصوصی برای مطالعه و پیشنهاد راه‌هایی برای تقویت قوانین برای انطباق با بازار ایجاد کرده است. استفاده از فناوری دفتر کل غیرمتمرکز (DLT) در تجارت نیز یکی از محورهای توصیه خواهد بود. نظارت بر ریسک‌های بالقوه جدید و حمایت از سرمایه‌گذاران در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

 

 

SEC همچنین تاکید کرده است که موضوعات مربوط به تبلیغات حاکم و تبلیغات محصول، جلوگیری از تضاد منافع و همچنین تقویت امنیت سایبری با مقررات مؤثر رسیدگی خواهد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا