اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار صرافی‌ ها

SEC تایلند و پرونده‌های Wash Trading

تایلند همچنان به نظارت دقیق بر صنعت کریپتو ادامه می‌دهد و در عین حال تعهد خود را برای محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر خطرات احتمالی اعلام می‌کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) Bitkub، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال این کشور و چهار شرکت دیگر را به دخالت ادعایی در Wash Trading متهم کرده است. این افراد باید بیش از ۶۰۰,۰۰۰ دلار جریمه بپردازند.

 

Bitkub در پرونده Wash Trading دخیل است؟

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی در روز سه‌شنبه (۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲)، SEC تایلند ادعا کرد که دو نفر به نام‌های Anurak و Sakon Srakawee، معاملات Wash Trading را در پلت فرم Bitkub انجام داده‌اند.

 

Wash Trading شکلی از دستکاری بازار است که در آن یک سرمایه‌گذار به طور همزمان برای ایجاد فعالیت‌های گمراه‌کننده و مصنوعی در بازار، ارزهای خود را می‌فروشد و می‌خرد. ابتدا، یک سفارش فروش می‌دهد، سپس برای خرید از خودش سفارش خرید می‌دهد یا برعکس. به عبارت دیگر Wash Trading، در مورد صنعت کریپتو، عملی است که در آن یک معامله‌گر دارایی‌های دیجیتال خود را می‌خرد و می‌فروشد، در نتیجه یک فعالیت بازار کاذب ایجاد می‌کند و همچنین حجم معاملات خود را افزایش می‌دهد.

 

در همین حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد که این آژانس در ابتدا تصمیم به اعمال تحریم‌های مدنی علیه این سه متخلف را داشت، اما بنا به گزارش‌ها، Bitkub و این دو نفر از تبعیت از تحریم‌ها و حل و فصل موضوع خودداری کردند. در نتیجه، تنظیم‌کننده خواستار تعقیب متخلفان در دادگاه مدنی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا