اخبار آلت‌کوین‌ها

برنامه USDT برای انتقال از TRC20 به ETH و Avalanche

تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار، پس از سقوط امروز به ۰.۹۴۱ دلار در کوین بیس، اعلام کرد که در حال انجام یک “مبادله زنجیره ای” با یک شخص ثالث هنوز نامشخص است. در این اطلاعیه در دسته رسمی توییتر خود آمده است: “در چند دقیقه تتر با یک شخص ثالث هماهنگ می کند تا یک تعویض زنجیره ای انجام دهد، از Tron TRC20 به Ethereum ERC20، برای ۱B USDt و از Tron TRC20 به Avalanche برای ۲۰M USDt. عرضه کل تتر در طول این فرآیند تغییر نخواهد کرد.”

تتر روز پنجشنبه تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفت و قیمت یکی از مهم‌ترین دارایی‌ها در بازار جهانی کریپتو به زیر قیمت ۱ دلار کاهش یافت. در کوین بیس، تتر (USDT) تا ۰.۹۴۱ دلار کاهش یافت و برابری با دلار را از دست داد. USDT/USD در زمان نوشتن ۰.۹۸۵ دلار معامله می شد که ۱.۱۰% کاهش داشت.

این افت حتی زمانی رخ داد که پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، اوایل امروز در توییتر اعلام کرد که تتر به “بازخریدهای USDt با قیمت ۱ دلار” از طریق وب سایت خود، tether.to ادامه می دهد.

تتر (USDT) که در حال حاضر سومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است، نقش کلیدی در تسهیل تجارت در سراسر بازار کریپتو ایفا می کند و همچنین با سیستم مالی سنتی ارتباط دارد.

معامله گران USDT را به دلار آمریکا فروختند زیرا در جامعه کریپتو اشتیاق به استیبل کوین وجود نداشت. استیبل کوین USDN Waves نشانه‌های ضعیفی از ضعف نشان داد و در ۹ می در Bittrex به ۰.۹۱ دلار کاهش یافت. TerraUSD (UST) در اوایل این هفته به ۰.۲۲ دلار زیر برابری دلار کاهش یافت.

کاهش قیمت تتر به زیر ۱ دلار در سراسر بازار ارزهای دیجیتال بازتاب داشت. بیت کوین، اولین و با ارزش ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، بیش از ۷ درصد کاهش یافت و به ۲۵۴۰۱ دلار رسید که پایین ترین سطح از دسامبر ۲۰۲۰ است.

ارزهای دیجیتال جایگزین، معروف به آلتکوین، ضرر دو رقمی را به همراه داشتند و تقریباً تمام دارایی‌های کریپتو در وضعیت قرمز قرار داشتند. آلت‌کوین‌های با سرمایه بزرگ بین ۲۵ تا ۴۰ درصد زیان را ثبت کردند.

پس از گزارش اداره آمار کار مبنی بر افزایش ۸.۳ درصدی قیمت مصرف کننده در ماه آوریل که اندکی بالاتر از انتظارات اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی داوجونز بود، ارزهای دیجیتال در کنار بازار سهام افت کردند.

سرمایه گذاران همچنین تحت تأثیر اخبار سقوط LUNA زیر ۱ دلار ناشی از کاهش پیوند UST قرار گرفتند. طبق گزارش CoinGlass، در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱.۲۹ میلیارد دلار نقدینگی در سراسر بازار کریپتو صورت گرفته است.

امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا