اخبار آلت‌کوین‌ها

ریزش تتر – Stablecoin ها در حال ریزش!

تتر (USDT) امروز برابری دلاری خود را با استیبل کوین UST Terra از دست داد.

تتر (USDT) روز پنجشنبه برابری دلاری خود را از دست داد زیرا افت UST موجی از شوک را در سراسر بازار استیبل کوین در میان فشار فروش جدی در صنعت گسترده‌تر ایجاد کرد.

با توجه به CoinMarketCap، رکود به پایین ۰.۹۷ دلار رسیده است.

  • از سوی دیگر، USDT در Coinbase به ۰.۹۶۹ دلار کاهش یافت ، اما از آن زمان بهبود یافته و نزدیک به ۰.۹۸ دلار معامله می شود.
  • دلیل آن را می توان به این واقعیت نسبت داد که احساسات استیبل کوین به دنبال حماسه TerraUSD (UST) کاهش یافته است ، که باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران عصبی به دنبال راه های امن تر برای پارک باشند.
  • در روزهای اخیر، بازخرید برای استیبل کوین ها بالا بوده است که طی آن یک دلار از ذخایر برای کاربر ارسال می شود و توکن وابسته به دلار از عرضه آن حذف می شود.
  • در میان استرس قابل توجهی بر USDT و نوسانات بالا، پائولو اوردوینو، مدیر عامل شرکت تتر و بیتفینکس به دارندگان USDT تایید کرد که بیش از ۳۰۰ میلیون توکن استیبل کوین در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت ۱ دلار خود بازخرید شده است.

تتر به طور جداگانه گفت که مبادله زنجیره ای را برای توکن های خود آغاز کرده است. یعنی، این شرکت یک میلیارد USDT را از بلاک چین ترون به اتریوم تبدیل خواهد کرد. علاوه بر این، ۲۰ میلیون USDT از Tron به Avalanche منتقل خواهد شد.

استیبل کوین الگوریتمی دیگری که نشانه هایی از دور شدن از دلار را نشان داد، نوترینو USD (USDN) اکوسیستم بلاک چین Waves بود. روز چهارشنبه، USDN تا ۲۳ سنت سقوط کرد.

با گسترش سرایت UST، سایر استیبل کوین های الگوریتمی کمتر شناخته شده در هراس از رسیدن به سرنوشت مشابهی هستند.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا