اخبار آلت‌کوین‌ها

قیمت Tether به ۰.۹۶ دلار رسید!

به دنبال آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال و عدم اتصال استیبل کوین UST – که باعث کاهش بیشتر دارایی های دیجیتال شد – Tether همچنین با کاهش قیمت دلار به زیر ۰.۹۷ دلار مشکل داشت.

پس از انتشار اخبار کاهش قیمت USDT، کاربران شروع به جابجایی وجوه خود از استیبل کوین کردند و آنها را به راه حل های متمرکزتری مانند USDC ارسال کردند. با توجه به دفترچه سفارش در صرافی های مختلف، سرمایه گذاران آماده هستند USDT خود را با ۸ درصد تخفیف به فروش برسانند.

اما وحشت در مورد بزرگترین استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال صرفاً حدس و گمان و روانشناختی است زیرا ذخایر تتر در مقایسه با UST که با دو دارایی بسیار ناپایدار مانند بیت کوین و لونا پشتیبانی می شد، در سطح قابل توجهی بالاتر است.

طبق وب سایت رسمی تتر، استیبل کوین های آن با پول نقد واقعی یا معادل آن و سپرده های کوتاه مدت پشتیبانی می شوند. تنها ۶.۳ درصد از پشتوانه تتر دارایی های دیجیتالی است که به عنوانسایر سرمایه گذاری هامشخص شده اند.

اما علیرغم حمایت های متنوع باثبات، کارشناسان صنعت هنوز سوالات زیادی در مورد اوراق تجاری داشتند که اساساً می تواند هر چیزی باشد، از جمله وام به توسعه دهندگان خارجی، که در برخی از حوزه های قضایی غیرقانونی است.

علیرغم باقی ماندن بزرگترین دارایی پایدار در بازار ارزهای دیجیتال، USDT در طول دوره‌های نوسان بالا در بازار ارزهای دیجیتال با مشکلاتی روبرو شد. با توجه به CoinMarketCap، در ۲۳ آوریل ۲۰۱۷، USDT برای مدت کوتاهی به ۰.۹۷ دلار کاهش یافت و پس از آن نتوانست فورا بازیابی شود.

بیش از یک هفته طول کشید تا تتر به بالای ۱ دلار بازگردد، که به احتمال زیاد در طول این فروش خواهد بود. در زمان انتشار، تتر روی ۰.۹۶ دلار باقی می ماند، در حالی که میخ UST به طور کامل از بین رفته بود زیرا با قیمت ۰.۵ دلار معامله می شد.

امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا