رشد ۲.۳ درصدی تتر با کاهش ارزش اقتصاد استیبل کوین

در حالی که ارزش چندین دارایی دیجیتال برتر در برابر دلار آمریکا طی ماه گذشته کاهش یافته است، اقتصاد استیبل کوین از ۳۱ مارس ۲۰۲۳ ۲.۴ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است. چهار مورد از پنج استیبل کوین برتر در ۳۰ روز گذشته بازخرید خالص را تجربه کردند، به جز تتر که در این مدت ۲.۳ درصد رشد کرد.

 

چهار مورد از پنج استیبل کوین برتر، بازخرید خالص را در ۳۰ روز گذشته تجربه می‌کنند

در ۳۱ مارس ۲۰۲۳، استیبل کوین‌های برتر بر اساس ارزش بازار، ۱۳۳.۶۳ میلیارد دلار ارزش داشتند و اکنون ارزش آن به ۱۳۱.۲۱ میلیارد دلار کاهش یافته است. از آن زمان تاکنون در مجموع ۲.۴ میلیارد دلار استیبل کوین از اقتصاد استیبل کوین خارج شده است. داده‌ها نشان می‌دهد که در ۳۰ روز گذشته، USDC ،BUSD ،DAI و TUSD همگی بازخرید شده اند. عرضه در گردش USDC نسبت به ماه گذشته ۱۰.۲ درصد کاهش یافت و BUSD به میزان ۲۰.۶ درصد کاهش یافت. از بین پنج استیبل کوین برتر، هر دو USDC و BUSD بیشترین بازخرید را تجربه کردند.

 

علاوه بر این، عرضه در گردش DAI در ۳۰ روز ۹ درصد کاهش یافت و عرضه TUSD به میزان ۰.۷ درصد کاهش یافت. با این حال، تتر (USDT) نسبت به ماه گذشته ۲.۳ درصد رشد کرد و به ارزش بازار ۸۱.۳۹ میلیارد دلاری رسید. ارزش بازار تتر ۶۱.۶۵ درصد از کل ارزش ۱۳۱.۲۱ میلیارد دلاری اقتصاد استیبل کوین را تشکیل می‌دهد. در حالی که عرضه تتر ۲.۳ درصد رشد کرد، USDP نسبت به ماه گذشته ۳۳.۹ درصد افزایش یافت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا