تتر در سال ۲۰۲۳ رشد ۲۲ درصدی را تجربه کرد

از ژانویه ۲۰۲۳، تعداد استیبل کوین‌های تتر در گردش از ۶۶ میلیارد به ۸۰.۹ میلیارد فعلی رسیده است که نشان‌دهنده رشد بیش از ۲۲ درصدی در سال جاری است. رشد تتر به بالای ۸۳ میلیارد دلار در استیبل کوین‌های در گردش نزدیک می‌شود که این پروژه تقریباً یک سال پیش در می ۲۰۲۲ مشاهده کرد.

 

عرضه تتر به بالاترین حد خود نزدیک می‌شود

بازار استیبل کوین اخیراً منقبض شده است و در حال حاضر حدود ۱۳۱.۹۴ میلیارد دلار در نوسان است. کاهش در بازار استیبل کوین را می‌توان به چندین سکه وابسته به دلار نسبت داد که عرضه توکن خود را کاهش داده است. در ماه گذشته، USDC عرضه خود را ۱۲.۶ درصد کاهش داده است، در حالی که BUSD شاهد کاهش ۱۸.۹ درصدی در عرضه بوده است. علاوه بر این، DAI Makerdao کاهش ۹.۸٪ در عرضه را تجربه کرده است و عرضه USDD Tron در ماه گذشته ۱.۳٪ کاهش یافته است.

 

از سوی دیگر، تتر (USDT)، عرضه خود را بیش از ۲۲ درصد در سال جاری افزایش داده است و از ۶۶ میلیارد تتر در ژانویه به ۸۰.۹۳ میلیارد فعلی رسیده است. طبق آمار، حدود ۶.۳ درصد از رشد USDT تنها در ۳۰ روز گذشته ثبت شده است. ارزش بازار تتر سومین در اقتصاد ارزهای دیجیتال است که ۶.۲۱۳ درصد از ارزش ۱.۲ تریلیون دلاری را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، تتر ۲۹ میلیارد دلار از ۵۲.۲ میلیارد دلار فعلی معاملات جهانی ۲۴ ساعته تا دوشنبه ۱۷ آپریل ۲۰۲۳ را تشکیل می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا