اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

گروه‌های تروریستی و سیستم مالی آفریقای جنوبی

گفته می شود که هواداران گروه تروریستی داعش از سیستم مالی آفریقای جنوبی برای انتقال وجوه به وابستگان و شبکه‌های این گروه در آفریقا استفاده می کنند. دولت ایالات متحده تاکنون چهار فرد مستقر در آفریقای جنوبی را که متهم به تسهیل انتقال وجوه به گروه های تروریستی آفریقایی اند، تحریم کرده است.

 

میلیون ها دلار شسته شده

یک سند جدید شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC) مدعی است که وابستگان دولت اسلامی داعش در آفریقا از سیستم مالی آفریقای جنوبی برای پولشویی میلیون‌ها دلار استفاده می کنند.

 

طبق گزارش بلومبرگ، برخی از هواداران کنیایی و اوگاندایی این گروه تروریستی در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی سرمایه جمع‌آوری می کنند. سپس این وجوه به یک گروه شورشی که در جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) فعالیت می کند، هدایت می شود.

 

در این گزارش آمده است در حالی که گمان می‌رود داعش معاملاتی را انجام می‌دهد که وابسته‌های جهانی را شامل می‌شود، اما تأمین مالی وابسته‌های آفریقایی معمولاً توسط دفتر این گروه تروریستی در سومالی انجام می‌شود. با این وجود، به گفته یکی از اعضای ناشناس سازمان ملل متحد، آفریقای جنوبی به عنوان مرکز مهمی برای تسهیل انتقال وجوه از این گروه به شرکت‌های وابسته در مناطقی از جمله جمهوری دموکراتیک کنگو، موزامبیک و نیجریه ظاهر شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا