استخراج بیت کوین با کربن صفر Terawulf

شرکت استخراج بیت کوین Terawulf از استقرار کامل سهام ۵۰ مگاواتی خود در تاسیسات هسته‌ای Nautilus Cryptomine خبر داده است. به گفته این شرکت، تاسیسات استخراج بیت کوینش با ۱۰۰ درصد انرژی هسته‌ای تامین می‌شود و از هزینه برق ثابت ۰.۰۲ دلار در هر کیلووات ساعت بهره می‌برد.

 

Terawulf استخراج بیت کوین با کربن صفر ۵۰ مگاواتی را راه‌اندازی کرد و قصد دارد تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ به ۵.۵ EH/s ظرفیت برسد

کمی بیش از ۴۸ روز پیش، شرکت استخراج بیت کوین Terawulf اعلام کرد که از تاسیسات Nautilus Cryptomine، یک مرکز داده بدون کربن با توان ۲۴/۷ بار پایه که از ایستگاه تولید هسته‌ای Susquehanna در پنسیلوانیا نشات می‌گیرد، انرژی گرفته است. در ۲۰ آپریل ۲۰۲۳، این شرکت فاش کرد که با موفقیت ۵۰ مگاوات یا ۱.۹ اگزهاش در ثانیه (EH/s) هش‌ریت را مستقر کرده است. Terawulf با Cumulus Coin LLC همکاری می‌کند، زیرا Nautilus Cryptomine به عنوان یک سرمایه‌گذاری مشترک بین این دو شرکت نامیده می‌شود.

 

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت توضیح داده شده است که Terawulf این گزینه را دارد که ۵۰ مگاوات دیگر اضافه کند و قصد دارد این کار را در فازهای آینده انجام دهد. این شرکت در حال حاضر ۴ EH/s قدرت هش با ۳۴,۵۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین خود دارد. هجده هزار و پانصد ماشین در سایت این شرکت در لیک مارینر، نیویورک و ۱۶,۰۰۰ ماینر ASIC در تاسیسات ناتیلوس مستقر هستند. علاوه بر انرژی هسته‌ای از تاسیسات پنسیلوانیا، Terawulf گفت که تولید بیت کوین آن در سایر مکان‌ها نیز از انرژی آبی و خورشیدی استفاده می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا