ممنوعیت موقت تلگرام در برزیل

یک قاضی فدرال در برزیل دستور تعلیق موقت تلگرام در این کشور را صادر کرده و جریمه‌های سنگینی را به دلیل عدم همکاری احتمالی این شرکت در جنگ ملی علیه خشونت مدارس تعیین کرده است. تلگرام نتوانست اطلاعاتی در مورد اقداماتی که علیه گروه‌های نئونازی انجام می‌دهد ارائه کند و اکنون توسط اکثر ارائه‌دهندگان اینترنت در برزیل مسدود شده است.

 

برزیل دسترسی به اپلیکیشن تلگرام را مسدود می‌کند

یک قاضی فدرال در ۲۶ آپریل دستور ممنوعیت سراسری تلگرام، اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب را به دلیل عدم همکاری درک شده آن در جهت مقابله با خشونت در مدارس صادر کرد. بر اساس گزارش‌های مجله محلی O’Globo، شرکت سازنده این برنامه نتوانست اسناد مربوط به وجود گروه‌های نئونازی و اقداماتی که علیه آنها در تلگرام انجام می‌دهد را تحویل دهد.

 

علاوه بر این، سیستم قضایی برزیل نیز تلگرام را به دلیل عدم همکاری به میزان ۱ میلیون رئال برزیل (تقریباً ۲۰۰,۰۰۰ دلار) برای هر روزی که بدون ارائه مدارک مورد نیاز توسط پلتفرم می‌گذرد، جریمه می‌کند.

 

این ممنوعیت در حال حاضر اعمال شده است، زیرا مشتریان Vivo ،Claro ،Tim و Oi، ارائه‌دهندگان اصلی اینترنت کشور، قادر به دسترسی به خدمات تلگرام نیستند. به همین ترتیب، ارائه‌دهندگان اصلی اپلیکیشن برای سیستم عامل‌های موبایل قبلاً دسترسی به تلگرام را در فروشگاه‌های خود حذف کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا