مالیات بخش DeFi در بریتانیا

بریتانیا در حال آماده شدن برای رفتار مالیاتی وام و استقراض بر اساس پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. بخش مالیات کشور، اداره درآمد و گمرک HM، سند مشاوره‌ای را منتشر کرد که در آن نظراتی در مورد اصلاح رفتار مالیاتی وام‌دهی و سهام‌دهی DeFi است. تصمیم نهایی در مورد ادامه تغییرات قانونی پس از رایزنی اتخاذ خواهد شد. این مرحله دوم از یک فرآیند پنج مرحله‌ای است و با تهیه پیش‌نویس قانون، اجرا و نظارت و در نهایت بررسی و ارزیابی تغییرات دنبال می‌شود. هدف از تغییرات نظارتی پیشنهادی کاهش بار اداری برای مالیات‌دهندگان است.

 

مالیات برای DeFi

در بیانیه رسمی مطبوعاتی آمده است که هدف اصلی این مشاوره ایجاد رژیمی است که مالیات دارایی‌های کریپتویی مورد استفاده در وام‌دهی DeFi و تراکنش‌های سهام را با ماده اقتصادی زیربنایی هماهنگ کند و در عین حال بار اداری را بر روی کاربران کاهش دهد.

 

دولت قصد دارد رفتار مالیاتی و نظارتی شفافی را در این زمینه ایجاد کند تا کشور را در خط مقدم نوآوری ایمن، پایدار و سریع در دارایی‌های کریپتویی و فناوری‌های بلاکچین قرار دهد.

 

به این ترتیب، سازمان مالیاتی از سرمایه‌گذاران، متخصصان و شرکت‌های درگیر در فعالیت‌های DeFi، از جمله شرکت‌های فناوری و خدمات مالی، انجمن‌های صنفی و نهادهای نمایندگی، موسسات دانشگاهی و اتاق‌های فکر، شرکت‌های مشاوره حقوقی، حسابداری و مالیاتی دعوت کرده است نظرات خود را در این مورد تا ۲۲ ژوئن ۲۰۲۳ ارائه کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا