تخفیف مالیاتی شرکت‌های کریپتویی در ژاپن

اداره مالیات ژاپن بر اساس بازنگری قوانین مالیاتی شرکت‌ها، معافیت‌هایی را برای شرکت‌های صادرکننده ارزهای دیجیتال در نظر گرفته است. یک گزارش رسانه‌های کریپتویی محلی این حرکت را گامی در جهت بهبود محیط کسب‌وکار برای بخش دارایی دیجیتال در کشور توصیف کرد.

 

سازمان مالیاتی ژاپن به مشاغل ارزهای دیجیتال معافیت مالیاتی می‌دهد

آژانس ملی مالیات ژاپن (NTA) با صدور اطلاعیه‌ای، اصلاحات جزئی قوانین مالیاتی شرکت‌ها را روشن می‌کند. بر اساس قوانین جدید، سودهای محقق نشده از ارزهای دیجیتال صادر شده توسط شرکت‌ها دیگر مشمول مالیات نمی‌شوند.

 

دولت توضیح داد که در صورت رعایت شرایط خاص، چنین سکه‌هایی از ارزیابی ارزش بازار دارایی‌های شرکت مستثنی خواهند شد. رسانه خبری رمزنگاری ژاپنی Coinspot در گزارشی خاطرنشان کرد در حالی که تعدادی از مسائل دیگر باید مورد توجه قرار گیرند، این حرکت می‌تواند محیط کسب و کار را برای شرکت‌هایی که با ارزهای دیجیتال کار می‌کنند بهبود بخشد.

 

بر اساس قانون فعلی ژاپن، اگر شرکتی دارایی‌های دیجیتال را در اختیار داشته باشد، در پایان دوره مالیاتی به عنوان سود محقق نشده مشمول مالیات می‌شود. بسیاری اشاره کرده اند که این قانون باری را بر دوش شرکت‌های کریپتویی وارد می‌کند و مانع نوآوری بلاکچین می‌شود و باعث می‌شود برخی از این نهادها به خارج از کشور نقل مکان کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا