قوانین ارزهای دیجیتال در تانزانیا

قوانین کلی در کشور

کشور تانزانیا واقع در آفریقا در ابتدا علاقه ای به ارزهای رمزنگاری شده نداشت و آنها را ممنوع اعلام کرد. اما اکنون با یک دیدگاه کاملا متفاوتی به این بازار نگاه می کند. رئیس جمهور کشور اعلام داشته است که جای قوانین ارزهای دیجیتال در تانزانیا خالی می باشد و این کشور به ارزهای رمزنگاری شده نیاز دارد. همانطور که می‌دانید السالوادور اولین کشور بود که بیت‌کون را قانونی اعلام کرد. حال باید دید کدام کشور به عنوان دومین کشور می خواد همین فرایند را انجام دهد.

بانک مرکزی در حال تحقیق و بررسی این بازار می باشد. جالب است که با وجود اینکه قانون گذاران آفریقایی در توسعه ی این مسیر کند هستند، اما این منطقه تجارت های مهم ارزهای دیجیتال و علی‌الخصوص بیت‌کوین را به خود اختصاص داده است. با این حال هشداری از سوی دولت تانزانیا ابلاغ شد مبنی بر اینکه عموم مردم در رابطه با استفاده از این ارزهای دیجیتال احتیاط کنند چراکه هنوز قوانین ارزهای دیجیتال در تانزانیا تصویب نشده است و کنترل مؤثری نیز بر روی این مبادلات فعلا در دسترس نیست.

 

استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در تانزانیا

ارزهای دیجیتال در این کشور غیر قانونی نیستند اما قانون گذای‌ای هم انجام نشده است. از همین رو نمی توان گفت که ارزهای رمزنگاری شده غیر قانونی می باشند. در راستای همین عدم وجود قوانین ارزهای دیجیتال در تانزانیا، برای استخراج آنها نیز قانونی عنوان نشده است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که ماینینگ رمزارزها تا ایجاد قوانین مجاز می باشد.

با وجود اینکه قوانین استخراج در این کشور وجود ندارند، بر اساس گزارش ها تانزانیا بخش ماینینگ رمزارزهای بزرگی را در آفریقا در دست گرفته است. نرخ استخراج در این کشور ۷۲ از ۲۴۹ کشور می باشد که در این زمینه فعالیت دارند. به دلیل بالا بودن فعالیت های استخراج، توان مصرفی برق نیز در تانرانیا بسیار بالا رفته است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا