اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

تانزانیا به راه اندازی CBDC نزدیک تر شده است

رئیس بانک مرکزی گفت: تانزانیا به راه اندازی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نزدیک می شود که به ساکنان این کشور جایگزین مطمئنی می دهد. با این حال، هیچ تاریخی برای عرضه ارز دیجیتال مشخص نشده است.

 

افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال

به گفته فلورنس لوگا، رئیس بانک مرکزی تانزانیا، کشورش به راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نزدیک‌تر شده است. در گزارشی آمده است که CBDC هنگام راه اندازی، انتظار می رود با علاقه فزاینده به ارزهای رمزپایه صادر شده خصوصی مقابله کند.

لوگا در اظهاراتی که در طی مصاحبه ای انجام داد، پیشنهاد کرد:

بانک تانزانیا (BOT) نیز در حال آماده شدن برای راه اندازی CBDC است زیرا نمی تواند پیشرفت های تکنولوژیکی پول را نادیده بگیرد. فرماندار ادعا کرد که ارز دیجیتال BOT جایگزینی را در اختیار کاربران قرار می دهد که ایمن تر از ارزهای دیجیتال است.

 

او گفت:

برای ما مهم است که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی را به عنوان یک جایگزین مطمئن ارائه کنیم، زیرا بسیاری از مردم تحت تأثیر سفته بازان ارزهای دیجیتال قرار دارند.

 

یک پدیده جهانی

رئیس کل بانک مرکزی افزود:

از آن زمان بانک مرکزی مقاماتی را به کشورهایی اعزام کرده است که CBDC مربوطه آنها پیشرفت کرده است. در حالی که بسیاری از بانک‌های مرکزی CBDCها را به عنوان جایگزینی برای ارزهای دیجیتال معرفی کرده‌اند، تعداد کمی از آنها در واقع دارایی‌های متمرکز مربوطه خود را آزمایش کرده‌اند. در آفریقا، تنها بانک مرکزی نیجریه تاکنون یک CBDC راه اندازی کرده است، در حالی که تعداد کمی دیگر هنوز در مراحل اکتشافی یا تحقیقاتی هستند.

 

در همین حال، زمانی که از Luoga در مورد تاریخ راه اندازی ارز دیجیتال تانزانیا پرسیده شد، بنا به گزارش ها از بیان اینکه چه زمانی این اتفاق می افتد، خودداری کرد. با این حال، او تأکید کرد که BOT نمی تواند این پدیده را نادیده بگیرد.

لوگا گفت:

تقریباً در سراسر جهان، روسای بانک‌های مرکزی در حال حاضر در حال آموزش هستند و در مورد چگونگی تحقق آن بحث می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا