بانک‌های سیستماتیک سوئیس برای بحران آماده نیستند

تنظیم‌کننده مالی سوئیس از برنامه‌های اضطراری دو بانک از پنج بانک بزرگ این کشور راضی نیست. این ارزیابی به دوره‌ای قبل از نجات Credit Suisse توسط UBS اشاره دارد، زمانی که مقامات آمادگی غول مشکل‌دار را به صورت مثبت ارزیابی کردند.

 

فینما می‌گوید ۲ بانک سوئیسی قادر به اجرای طرح‌های بازیابی نیستند

رویترز گزارش داد که سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (فینما) برنامه‌های بحران دو بانک اصلی سوئیس را ناکافی می‌داند. تنظیم‌کننده مطمئن نیست که Zürcher Kantonalbank (ZKB) و Postfinance در صورت بروز بحران به فعالیت خود ادامه دهند یا خیر.

 

فینما در اطلاعیه‌ای در روز چهارشنبه اعلام کرد، طرح اضطراری ZKB هنوز آماده اجرا نیست زیرا بانک سرمایه کافی برای افزایش سرمایه ذخیره نکرده است، در حالی که Postfinance باید استراتژی افزایش سرمایه اضطراری خود را دوباره تنظیم کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا