سوریه هم به دنبال دلارزدایی است

به گفته بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، کشورهای بریکس می‌توانند تلاش‌ها برای کنار گذاشتن دلار آمریکا در تسویه‌حساب‌های بین‌المللی را رهبری کنند. در دیدار با دیپلمات ارشد چین در منطقه، رهبر این کشور جنگ‌زده خاورمیانه خواستار استفاده از یوان چین برای تجارت فرامرزی شد.

 

درگیری اقتصادی با غرب مستلزم کنار گذاشتن دلار است

به نقل از سنا، خبرگزاری دولتی سوریه، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه گفت رویارویی با ایالات متحده و به طور کلی غرب عمدتاً در زمینه اقتصادی رخ داده است و این امر ضرورت کنار گذاشتن دلار آمریکا به عنوان ارزی برای معاملات جهانی را بیش از پیش ضروری می‌کند.

 

اسد تاکید کرد که بلوک بریکس از طریق پذیرش یوان چین برای مبادلات تجاری بین کشورها می‌تواند نقش پیشرو در این زمینه ایفا کند. وی این اظهارات را در جریان دیدار با ژای جون، فرستاده ویژه دولت چین در امور خاورمیانه که روز شنبه با وی ملاقات کرد، بیان کرد.

 

رهبر سوریه همچنین از میانجیگری چین که منجر به نزدیکی عربستان سعودی و ایران شد که هر دو متقاضی عضویت در برجام هستند، تمجید کرد. او معتقد است که بهبود روابط آنها بر ثبات کل منطقه تأثیر مثبت خواهد داشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا