اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

خرید بیت کوین مشکلی برای بانک ملی سوئیس نیست!

بانک مرکزی سوئیس، می گوید که خرید و نگهداری بیت کوین به عنوان ارز ذخیره مشکلی برای بانک نیست. رئیس بانک مرکزی سوئیس توضیح داد: وقتی متقاعد شدیم که باید بیت کوین در ترازنامه خود داشته باشیم، می‌توانیم شرایط فنی و عملیاتی را نسبتاً سریع ترتیب دهیم.

 

بانک مرکزی سوئیس در مورد خرید و نگهداری بیت کوین به عنوان ارز ذخیره

توماس جردن، رئیس بانک مرکزی سوئیس در جلسه عمومی سالانه بانک مرکزی روز جمعه گفت که بانک ملی سوئیس می تواند بیت کوین را به عنوان ارز ذخیره خریداری کرده و نگهداری کند، در صورتی که این ارز دیجیتال الزامات ذخایر ارزی بانک را برآورده کند.

رویترز به نقل از رئیس بانک مرکزی سوئیس گفت:

خرید بیت کوین برای ما مشکلی ندارد. ما می توانیم این کار را مستقیما انجام دهیم یا می توانیم محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین را خریداری کنیم.

 

با این حال، وی خاطرنشان کرد:

اما از منظر کنونی ما معتقد نیستیم که بیت کوین الزامات ذخایر ارزی را برآورده می کند. به همین دلیل است که ما تاکنون تصمیم گرفته ایم که بیت کوین را در ترازنامه خود نداشته باشیم.

 

با این حال وی تاکید کرد:

وقتی متقاعد شدیم که باید بیت کوین در ترازنامه خود داشته باشیم، می توانیم شرایط فنی و عملیاتی را نسبتاً سریع ترتیب دهیم.

 

تعداد فزاینده ای از شرکت ها بیت کوین را در ترازنامه خود نگه می دارند در حالی که کشورهای بیشتری در حال ایجاد چارچوبی برای تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی هستند.

 

السالوادور در سپتامبر سال گذشته بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در کنار دلار آمریکا پذیرفت و اخیراً جمهوری آفریقای مرکزی کریپتو را به یک ارز رسمی تبدیل کرد.

 

در همین حال، تعداد فزاینده‌ای از مردم انتظار دارند که دلار آمریکا سلطه خود را از دست بدهد، که ناشی از جنگ روسیه و اوکراین است. برای مثال، رابرت کیوساکی، نویسنده پدر پولدار، پدر فقیر، بارها در مورد پایان دلار آمریکا هشدار داده است. سرمایه گذار مشهور جیم راجرز نیز در ماه مارس در مورد پایان دلار آمریکا هشدار داد.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا