پروژه آزمایشی جدید بلاکچین سوئیفت

سیستم پیام‌رسان مالی ایمن پیشرو سوئیفت در حال آزمایش بلاکچین در یک پروژه آزمایشی با شرکت فین‌تک Symbiont Inc است. سوئیفت پروژه‌های آزمایشی مشابهی در توکن‌سازی دارایی و قابلیت همکاری CBDC نیز دارد. پیش از این، سوئیفت راه‌های ورود به فضای ارز دیجیتال بانک مرکزی را بررسی می‌کرد.

 

آزمایش بلاکچین SWIFT

در گزارش بلومبرگ آمده است که هدف این همکاری افزایش کارایی در انتقال داده‌های مربوط به رویدادهای شرکتی مانند پرداخت سود سهام و ادغام است و افزود که سیتی گروپ، ونگارد و نورترن تراست نیز در این پروژه مشارکت خواهند داشت.

 

Tom Zschach، مدیر ارشد نوآوری در SWIFT گفت:

با ترکیب اسمبلی و قراردادهای هوشمند Symbiont با شبکه گسترده سوئیفت، می‌توانیم به طور خودکار داده‌ها را از منابع متعدد یک رویداد اقدام شرکتی هماهنگ کنیم.

 

این آزمایش بر روی ردیابی داده‌ها و شفافیت برای شناسایی اختلافات تمرکز خواهد کرد.

 

انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) که مقر آن در بلژیک است، یک ارائه دهنده پیشرو در سیستم‌های پیام رسانی مالی امن است. این تعاونی متعلق به اعضا است که انتقال پول بین بانکی را هم در داخل و هم در سطح جهانی تسهیل می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا