جابه‌جایی مشکوک ۲۰۷۱ بیت کوین مرتبط با Mt Gox

بر اساس داده‌های onchain، یک آدرس نهنگ بیت کوین، پس از ۱۹ دسامبر ۲۰۱۳، ۲,۰۷۱.۵ بیت کوین به ارزش تقریبی ۶۰ میلیون دلار را انتقال داد. جالب توجه است که این آدرس بیت کوین به دو کیف پول مرتبط است که تابستان گذشته برای اولین بار در ۹ سال گذشته ۱۰,۰۰۰ بیت کوین ارسال کردند و با صرافی منقرض شده Mt Gox مرتبط هستند.

 

۲۰۷۱ بیت کوین خرج شده در روز چهارشنبه به آدرس مرتبط با Mt Gox 1McUC مرتبط است

در ۱۹ آپریل ۲۰۲۳، ساعت ۴:۴۵ ب.ظ. (UTC)، کیف پولی که از سال ۲۰۱۳ غیرفعال بود، ۲,۰۷۱.۵ بیت کوین را جابجا کرد. این انبار زمانی که برای اولین بار به آدرس ۱JdTW رسید حدود ۱.۳۶ میلیون دلار ارزش داشت و تا زمان انتقال در روز چهارشنبه به ۶۰ میلیون دلار افزایش یافت. چندین تجزیه کننده BTC، از جمله Btcparser.com، این حرکت را رصد کردند.

 

Taisia شناسایی کرد که وجوه به آدرس ۱McUC متصل است که در اوت ۲۰۲۲ در مورد آن گزارش داده بودیم. آدرس ۱McU مربوط به صرافی رمزارز منحل شده Mt Gox است و ممکن است به هک صرافی مرتبط باشد. به گفته Taisia، جذاب‌ترین جنبه حرکت ۲,۰۷۱.۵ BTC در روز چهارشنبه، منشأ آن است.

 

Taisia اظهار داشت که بررسی زنجیره اصلی حرکات دو گروه کیف پول را نشان داد که قبلاً به همان آدرس ۱McU که در سال گذشته در دو مقاله ذکر شده بود، شناسایی شده بودند. این تحلیلگر افزود:

به نظر من و بسیاری از تحلیلگران بلاکچین، این کیف پول متعلق به جد مک کالب، مالک اصلی Mt Gox و خالق ریپل است.

 

بسیاری از مردم مانند Taisia متوجه حرکت ۲۰۷۱.۵ BTC شدند. محقق OXT Ergo BTC نیز این تراکنش را به آدرس ۱McUC مرتبط کرد. اولین فعالیت در این دنباله کیف پول از تابستان گذشته. با استفاده از ابزارهای اکتشافی و خوشه‌بندی زنجیره‌ای می‌توانیم تأیید کنیم که وجوه با آدرس ۱McUC و حماسه Mt Gox مرتبط است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا