صرافی سوشی سواپ + آموزش کار با صرافی SushiSwap

صرافی SushiSwap

صرافی سوشی سواپ (SushiSwap) یکی از صرافی های غیر متمرکز (DApp) و محبوب در میان سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است. این صرافی غیر متمرکز در سپتامبر ۲۰۲۰ و توسط Chef Nomi و xMaki بر بستر بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شد. این صرافی برای تبادل غیر متمرکز خود از پروتکل بازار ساز خودکار (AMM) استفاده می کند. سوشی سواپ مانند یونی سواپ (UniSwap) از مجموعه ای از استخرهای نقدینگی استفاده می کند. در این روش ابتدا کاربران دارایی های خود را به صورت قرارداد های هوشمند قفل می کنند. بنابراین خرید و فروش توکن ها و یا تعویض توکنی با توکن دیگر با کمک این استخرهای نقدینگی انجام می شود. توکن این صرافی به نام سوشی شناخته می شود که می توان آن را خریداری و مورد معامله قرار داد.

صرافی سوشی سواپ (SushiSwap)1

سوشی سواپ از قابلیت تمرکز زدایی بالایی برخوردار است. تمرکززدایی در این صرافی به این معنی است که سوشی سواپ متفاوت از مثلاً Coinbase یا هر صرافی متمرکز دیگری اجرا می شود. در عوض، Sushi Swap بر روی استخرهای نقدینگی با قوانین از پیش تعیین شده توسط قراردادهای هوشمند اجرا می شود. به عنوان مثال، خرید بیت کوین در کوین بیس به معنای خرید آن از ذخایر پلتفرم صرافی است. خرید از Sushi Swap خرید از طریق سرمایه‌گذار دیگری است که دارایی های خود را ارائه کرده است. اساساً در این صرافی کاربران دارایی‌های خود را به عنوان یک استخر نقدینگی متشکل از دو ارز دیجیتال قابل معامله، برای مثال ETH/DAI یا ETH/SUSHI، ارائه می‌کنند.

هدف از به وجود آمدن صرافی سوشی سواپ (SushiSwap) این است که یونی سواپ را که دیگر صرافی معتبر و غیر متمرکز است کامل تر کند. تقریباً می توان گفت عملکرد و ظاهر این دو صرافی مشابه و یکسان هستند. هزینه تراکنش در این صرافی غیر متمرکز بسیار کم و به صرفه است. در این صرافی قابلیت فارمینگ نقدینگی یا استیک دارایی نیز برای کاربران فراهم شده است. در این صورت افرادی که می خواهند با ریسک کمتری در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند این امکان برای آنها فراهم است.

صرافی سوشی سواپ (SushiSwap)

 

صرافی سوشی سواپ چگونه کار می کند

صرافی سوشی سواپ (SushiSwap) دارای یک پروتکل بازار ساز خودکار است. این پروتکل از قرارداد های هوشمند به منظور تکمیل تراکنش های خود استفاده می کند. در این روش توکن هایی که مورد معامله قرار می گیرند توسط سایر کاربران و از طریق استخرهای نقدینگی تامین می شوند. استخرهای نقدینگی با کمک قرارداد های هوشمند و بدون دخالت کسی مدیریت می شوند. کاربران سوشی سوآپ دارایی های خود را به صورت جفت توکن در این استخرها قفل می کنند. به این صورت وجوه مورد نیاز برای انجام معامله خرید و فروش و یا تبادل توکن در صرافی سوشی سواپ (SushiSwap) فراهم می شود.

کاربرانی که توکن های خود را در استخرها قفل می کنند در ازای انجام این کار درصد کمی از کارمزد معاملات را دریافت می کنند. این روش یکی از کم ریسک ترین روش ها برای معامله رمز ارز در صرافی های مختلف مخصوصاً صرافی سوشی سواپ است. در این صرافی همچنین خدمات دیگری مانند وام دادن، خرید توکن های جدید و معامله و داد ستد انواع توکن ها بر بستر اتریوم صورت می گیرد.

آموزش استفاده از صرافی سوشی سواپ (SushiSwap)

 

آموزش استفاده از صرافی SushiSwap

مانند سایر صرافی های غیر متمرکز برای این که از صرافی سوشی سواپ (SushiSwap) استفاده کنید نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال مانند metamask دارید. همچنین شما می توانید از کیف پول کوین بیس نیز استفاده کنید. البته استفاده از این کیف پول نیاز به داشتن حساب کاربری در صرافی کوین بیس نیست. برای کار کردن با صرافی سوشی سواپ شما نیاز به باز کردن حساب کاربری یا ارائه اطلاعات شناسایی ندارید. تنها کافی است که سایت این صرافی را باز کرده و کیف پول ارز دیجیتال خود را به آن متصل نمایید. با این حال نمی توانید از کارت بانکی برای خرید ارز دیجیتال در این صرافی استفاده کنید. برای کار کردن با این صرافی کافی است که ابتدا کیف پول الکترونیکی خود را به آن متصل کنید. بعد از آن به قسمت swap در سوشی سواپ بروید و رمز ارز مورد نظر (مثلاً اتریوم) را در کیف پول خود انتخاب کنید. شما امکان خرید هر ارزی بر بستر اتریوم در این صرافی را دارید.

بعد از انتخاب نوع توکن مورد نظر خود برای معامله، مقدار توکن مورد نظر را که می خواهید مبادله کنید در کادر جلوی آن وارد کنید. با این کار خود صرافی سوشی سواپ به صورت خودکار مشخص می کند که چه مقدار از توکن دیگر را می توانید در ازای مقدار وارد شده دریافت کنید. اگر با نرخ و میزان ارز موافق هستید روی دکمه مبادله کلیک کنید تا معامله صورت گیرد. بعد از انجام این کار در صورتی که معامله موفق بود توکن جدید خریداری شده در کیف پول شما ظاهر خواهد شد.

مزایا و معایب استفاده از صرافی سوشی سواپ (SushiSwap)

 

مزایا و معایب استفاده از صرافی SushiSwap

برای این که کاربران بتوانند با خیال راحت یک صرافی را انتخاب کنند و به مبادله رمز ارز در آن بپردازند بهترین روش بیان مزایا و معایب آن است. صرافی سوشی سواپ (SushiSwap) هم مانند سایر صرافی های ارز دیجیتال دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به بیان برخی از آن ها می پردازیم.

مزایای صرافی سوشی سواپ

 • برای کارکردن در این صرافی نیاز به هیچ گونه احراز هویتی نیست. شما بدون این که اطلاعات خود را ارائه دهید می توانید به مبادله توکن های خود که بر بستر اتریوم هستند در این صرافی بپردازید.
 • کنترل کامل بر روی دارایی خود.
 • احتمال هک شدن و همچنین مسدود شدن دارایی در این صرافی بسیار کم است.
 • دریافت توکن های سوشی سواپ به راحتی با فعالیت و قفل نقدینگی در استخرهای این صرافی امکان‌پذیر است.

معایب صرافی سوشی سواپ

 • محدودیت در حجم معاملات صرافی سوشی سواپ
 • پشتیبانی از تعداد کمی از ارزهای دیجیتال توسط این صرافی
 • عدم برخورداری از ابزار حرفه ای به نام حد سود و ضرر

 

ارز سوشی

ارز SUSHI، توکن اصلی پلتفرم SushiSwap می‌باشد که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این توکن عملکردهای متعددی را در اکوسیستم SushiSwap انجام می دهد که در زیر آن را بررسی کرده‌ایم:

 • حقوق حاکمیت: دارندگان ارز سوشی توانایی مشارکت در مدیریت پروتکل SushiSwap را دارند. این بدان معنی است که آنها می‌توانند در مورد تصمیمات مربوط به توسعه اپلیکیشن و جهت گیری آینده پلتفرم رای دهند.
 • استخراج نقدینگی: SushiSwap از یک برنامه استخراج نقدینگی استفاده می‌کند که در آن کاربرانی که نقدینگی را به استخرهای تعیین‌شده روی پلتفرم ارائه می‌کنند، می‌توانند توکن‌های SUSHI اضافی را به عنوان پاداش کسب نمایند.
 • استیکینگ و فارمینگ: توکن‌های سوشی را می‌توان برای کسب جوایز اضافی استیک کرد. کاربران می‌توانند توکن‌های سوشی خود را در قراردادها یا استخرهای تعیین‌شده قفل کنند و در ازای آن، توکن‌های سوشی یا دیگر توکن‌ها را به‌عنوان سود دریافت کنند.
 • پرداخت کارمزد: از ارز سوشی می‌توان برای پرداخت هزینه تراکنش در پلتفرم SushiSwap استفاده کرد. با نگه داشتن توکن‌های SUSHI، کاربران توانایی پرداخت هزینه‌های تراکنش را در هنگام تعامل با پروتکل دارند.

ارز سوشی

توجه به این نکته مهم است که ارزش سوشی و سایر ارزهای دیگر می‌تواند بسیار متغیر باشد و سرمایه‌گذاری در آنها خطراتی را به همراه دارد. قبل از تعامل با سوشی یا هر ارز دیجیتال دیگری، توصیه می‌شود تحقیقات کاملی انجام دهید، ریسک‌های مرتبط را درک کنید و تصمیمات آگاهانه بگیرید.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)
عملکرد - ۸
اعتبار - ۸
امنیت - ۸
پشتیبانی - ۶
کارمزد - ۸

۷.۶

۱۰

امتیاز ما

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا