برنامه‌ریزی SushiSwap برای بازپرداخت کاربران

تقریباً سه روز پس از بهره‌برداری از SushiSwap به مبلغ ۳.۳ میلیون دلار، پروتکل یک طرح بازپرداخت ارائه کرد. صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم (DEX) SushiSwap به‌روزرسانی در مورد برنامه‌های خود برای بازگرداندن وجوه دزدیده شده به کاربران آسیب دیده از سوء استفاده ۳.۳ میلیون دلاری در آخر هفته منتشر کرد. بر اساس اعلامیه رسمی توییتر صرافی، کاربرانی که دارایی‌هایشان توسط تیم‌های امنیتی کلاه سفید گرفته شده است، سریع‌تر از کسانی که دارایی‌های خود را به هکرهای کلاه سیاه از دست داده‌اند، بازپرداخت می‌شوند.

 

هک ۳.۳ میلیون دلاری SushiSwap

به یاد بیاورید که صرافی غیرمتمرکز محبوب از طریق قرارداد تأیید آن در روز یکشنبه، ۹ آپریل مورد بهره‌برداری قرار گرفت. قرارداد هوشمند به خطر افتاده، به نام RouterProcessor2، برای اجرای مسیریابی تجارت بر روی پلتفرم استفاده شد.

 

همانطور که گزارش شد، SushiSwap تعداد ۱۸۰۰ توکن اتر (ETH) به ارزش تقریبی ۳.۳ میلیون دلار را از دست داد و آنها از یک کاربر به نام @0xsifu تخلیه شدند.

 

هنگامی که این اشکال کشف شد، SushiSwap تیم‌های امنیتی Whitehat را مستقر کرد که وجوه را از آدرس‌های آسیب‌دیده بردارند. این پروتکل همچنین به کاربرانی که آدرس‌هایشان در برابر قرارداد بهره‌برداری شده آسیب‌پذیر بود، دستور داد تا فوراً تأییدیه را لغو کنند تا از بهره‌برداری بیشتر جلوگیری کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا